Home WiadomościZ kraju Relikwie św. Ojca Pio z Pietrelciny odwiedzają Polskę

Relikwie św. Ojca Pio z Pietrelciny odwiedzają Polskę

Redakcja

kapucyni.pl10 czerwca 2016 roku z Pietrelciny, miejsca urodzin św. Ojca Pio, przybędą do Polski szczególne relikwie włoskiego stygmatyka: jego habit i rękawiczka, którą zakrywał ranę na dłoni. Przez dziesięć dni relikwie nawiedzą dwanaście parafii i klasztorów w całej Polsce. Ojciec Pio przybędzie do miejsc, w których od wielu lat jest żywo obecny jako orędownik u Boga i przewodnik na duchowych drogach i gdzie działają jego Grupy Modlitwy.

Kulminacyjnym momentem peregrynacji będzie obecność relikwii w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach, podczas dorocznego Czuwania z Ojcem Pio, które od 14 lat organizują krakowscy kapucyni jako polskie dziękczynienie za kanonizację Świętego z Pietrelciny. Łagiewnickie czuwanie, które w tym roku odbywa się w nocy z 11 na 12 czerwca, jest też jednym z głównych ogólnopolskich spotkań Grup Modlitwy Ojca Pio, które działają w ponad 300 parafiach i kościołach w naszej Ojczyźnie.

„Peregrynacja ta ma nam przybliżyć wielkość Bożego Miłosierdzia, którą Ojciec Pio ukazywał swoim duchowym dzieciom, abyśmy doświadczyli, jak bardzo Bóg troszczy się o nas, jak bardzo jesteśmy kochani przez Serce Jezusa, które jest otwarte dla wszystkich, szczególnie dla ludzi zagubionych i dla grzeszników” – podkreśla o. Roman Rusek OFMCap, krajowy asystent Grup Modlitwy Ojca Pio, który osobiście odebrał relikwie z rąk o. Marciano Guarino OFMCap, przełożonego klasztoru kapucynów w Pietrelcinie i będzie ich kustoszem w czasie podróży po Polsce.

Podajemy pełny plan peregrynacji relikwii świętego stygmatyka z Pietrelciny:

10 czerwca – Przyjazd relikwii z Pietrelciny -Tenczyn, Dom Rekolekcyjny Braci Mniejszych Kapucynów

11 czerwca od godziny 19.00 do godziny 5.00 12 czerwca – Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach

12 czerwca od godziny 16.00 do 24.00 – Sanktuarium Polskich Męczenników w Bydgoszczy (ul. Ks. J. Popiełuszki 3, Bydgoszcz)

13 czerwca od godziny 12.00 do rana 14 czerwca – Parafia św. Antoniego przy klasztorze Kapucynów w Pile (ul. Ludowa 20, Piła)

14 czerwca od godziny 06.00 do rana 15 czerwca – Kościół św. Jakuba przy klasztorze Kapucynów w Gdańsku (ul. Wałowa 28, Gdańsk)

15 czerwca od godziny 10.00 do rana 16 czerwca –  Klasztor Sióstr Klarysek od Wieczystej Adoracji w Słupsku (ul. H. Pobożnego 7, Słupsk)

16 czerwca od godziny 16.00 do rana 17 czerwca –  Parafia Niepokalanego serca Maryi i św. Franciszka z Asyżu przy klasztorze Kapucynów w Lublinie (Al. Kraśnicka 76, Lublin)

17 czerwca od godziny 16.00 do rana 18 czerwca –  Bazylika św. Małgorzaty w Nowym Sączu (Pl. Kolegiacki 1, Nowy Sącz)

18 czerwca od godziny 12.00 do godziny 22.00 –  Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego przy klasztorze Kapucynów w Krośnie (Pl. Konstytucji 3-go Maja 2, Krosno)

19 czerwca od godziny 6.00 do rana 20 czerwca – Parafia Zwiastowania Pańskiego przy klasztorze Kapucynów w Stalowej Woli – Rozwadowie (ul. Klasztorna 27, Stalowa Wola)

20 czerwca – Parafia Matki Bożej Fatimskiej przy klasztorze Kapucynów w Terliczce (Terliczka 158, Trzebownisko)

21 czerwca – pożegnanie i podróż do Włoch

Bracia kapucyni i Grupy Modlitwy Ojca Pio zapraszają gorąco do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo jednego z największych świętych naszych czasów.

Tekst i zdjęcia: Tomasz Duszyc OFMCap

Za: www.kapucyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda