Home WiadomościZ kraju Redemptoryści – Tuchów: kolejny Jarmark z Aniołami wesprze budowę kościoła w Burkina Faso

Redemptoryści – Tuchów: kolejny Jarmark z Aniołami wesprze budowę kościoła w Burkina Faso

Redakcja

redemptor-plJuż po raz dziesiąty tuchowski „Jarmark z Aniołami” zbierać bedzie środki na wsparcie misji, tym razem na wsparcie polskiego redemptorysty misjonarza, o. Marka Marszałka, prowadzącego budowę sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Burkina Faso w Afryce. 11 grudnia 2016 r. Jarmark otworzy swoje podwoje.

WIĘCEJ: Informacje o „Jarmarku z Aniołami” i o tym jak można konkretnie pomóc

Nie każdy oczywiście pojedzie w najdalsze zakątki świata, aby dotrzeć do ludzi potrzebujących orędzia zbawienia. Jednak każdy może odpowiedzieć na wezwanie papieża Franciszka do wyjścia na peryferie. Wspólnie ze świeckimi współpracownikami, jako Redemptorystowskie Stowarzyszenie Przyjaciół Misji, wspomożemy naszych Współbraci, którzy pracują na misjach zagranicznych, organizując kolejny, już dziesiąty, Jarmark z Aniołami. Podczas tego wydarzenia będziemy zbierać środki na wsparcie o. Marka Marszałka CSsR, prowadzącego budowę sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Burkina Faso.

WIĘCEJ: Redemptoryści w Afryce Zachodniej

WIĘCEJ: Burkina Faso: o. Marek Marszałek CSsR o niepokojach społecznych

Choć sam Jarmark dopiero 11 grudnia 2016 r., to przygotowania do niego rozpoczynamy już teraz. Jest to nasz wkład w dzieło misyjne Kościoła. Zapraszamy do włączenia się modlitewnie, czy materialnie w przygotowania i oczywiście do udziału w X Misyjnym Jarmarku z Aniołami!

W Kościele w Polsce przeżywamy obecnie Tydzień Misyjny. Papież Franciszek w orędziu na Światowy Dzień Misyjny mówi, że „my wszyscy, na mocy chrztu, jesteśmy zaproszeni do wyjścia jako uczniowie-misjonarze, każdy oddając na tę służbę swoje talenty, swoją kreatywność, swoją mądrość i doświadczenie, aby nieść orędzie Bożej czułości i współczucia całej rodzinie ludzkiej.”

br. Karol Łukaszczyk CSsR, WSD Redemptorystów w Tuchowie/red.

WIĘCEJ: Profil RSPM na Facebooku

WIĘCEJ: Wydarzenie „X Misyjny Jarmark z Aniołami” na Facebooku

Za: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda