Home WiadomościZ kraju RMS: Wracamy muzycznie po czterech latach

RMS: Wracamy muzycznie po czterech latach

Redakcja

Przez szereg lat, a dokładnie od 1996 roku, w pierwszych dniach maja odbywał się w Mikołowie Salwatoriański Festiwal Piosenki Religijnej „Pokochaj Miłość”. W sumie odbyło się XIII edycji tego festiwalu. Ostatnia z nich, z powodu przeniesienia siedziby Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej do Trzebnicy,  podzielono na dwie części. W Mikołowie odbyła się edycja dziecięca, a w Trzebnicy edycja młodzieżowa.

W spotkaniach festiwalowych na przestrzeni kilku lat, corocznie  uczestniczyło kilkaset młodych ludzi, prezentujących swoje umiejętności muzyczne i owoce ciężkiej pracy. Jednak przed czterema laty (ostatni festiwal odbył się w 2008 roku), ta piękna, radosna i rozśpiewana tradycja została przerwana, pozostawiając za sobą ogromną pustkę i tęsknotę zarówno samych uczestników tych spotkań, jak i osób związanych z festiwalem.

Jednak dziś, po tej czteroletniej przerwie, Ruch Młodzieży Salwatorińskiej pragnie ponownie zainicjować to wspaniałe wydarzenie, które stawia sobie za cel promocję nowych, młodych talentów muzycznych, jak również promocję samej muzyki religijnej.XIV Salwatoriański Festiwal Piosenki Religijnej „Pokochaj Miłość” odbędzie się w dniach od 1 do 3 czerwca 2012 roku w Trzebnicy. Podczas spotkania przewidziane są przesłuchania konkursowe artystów solowych i zespołowych, a także liczne atrakcje i koncerty.

Za: www.rms.sds.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda