Home WiadomościZ kraju “Nasza Arka”: O Wielkim Poście

“Nasza Arka”: O Wielkim Poście

Redakcja

Marcowy numer miesięcznika rodzin katolickich poświęcony został zwyczajom i tradycjom związanym z Wielkim Postem. Do czasopisma dołączona została płyta DVD z filmem „Tradycje Wielkiego Postu”. 

Redakcja miesięcznika „Nasza Arka” przez kolejne stronice prowadzi Czytelnika jak przez czas Wielkiego Postu. Podobnie reżyserka filmu Małgorzata Pabis rozpoczyna swój film od Środy Popielcowej i posypania głów popiołem. Przypomina nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Widz ma możliwość uczestniczyć w Misterium Męki Pańskiej na Kalwarii Zebrzydowskiej i Kalwarii Pacławskiej.

Przepiękne zdjęcia zostały zarejestrowane w Sanktuarium w Miechowie oraz z Przeworsku. Niezwykle barwnie wygląda Niedziela Palmowa na Kalwarii Zebrzydowskiej oraz konkurs palm w Lipnicy Murowanej. Reżyserka nie zapomniała także o obrzędzie święcenia pokarmów, który pokazała z krakowskiego Rynku. Film kończy Msza św. rezurekcyjna odprawiona w wawelskiej katedrze.

Fragment filmu zobaczyć  można tutaj:

http://www.youtube.com/watch?v=g50zV7woov4

Miesięcznik „Nasza Arka”  oraz film „Tradycje Wielkiego Postu” można zakupić w sklepie internetowym Wydawnictwa AZ: http://www.wydawnictwoaz.pl/sklep/

Za: MP

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda