Home WiadomościZ kraju Rodziny i narzeczeni w Hermanicach

Rodziny i narzeczeni w Hermanicach

Redakcja

Około 160 osób uczestniczy w dominikańskim Spotkaniu Rodzin i Narzeczonych w Ustroniu-Hermanicach w Beskidzie Śląskim. Dominikańskie kolokwia u stóp Czantorii odbywają się od prawie ćwierć wieku.

Jak poinformował o. Krzysztof Ruszel z dominikańskiej parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, wśród uczestników są ludzie z całej Polski. Na słynnej hermanickiej łące namioty rozbili małżonkowie z dziećmi oraz narzeczeni.

Spotkania prowadzi znany z wielu publikacji o tematyce rodzinnej Jacek Pulikowski i inne zaproszone osoby. Codziennie przed południem odbywają się wykłady i warsztaty w grupach. Po południu natomiast – osobne zajęcia dla małżeństw i narzeczonych.

Podczas spotkań, które potrwają do 21 lipca, poruszane są m.in. tematy dotyczące istoty i rozwoju miłości, płciowości, naturalnych sposobów rozpoznawania płodności, przyczyn rozpadu więzi małżeńskiej, współżycia w małżeństwie czy komunikacji między małżonkami.

W czasie konferencji organizatorzy zapewniają opiekę nad dziećmi powyżej czwartego roku życia. Na zakończenie tygodniowego spotkania zainteresowani otrzymują zaświadczenie o ukończeniu kursu przedmałżeńskiego.

Pobyt w Beskidzie Śląskim to także możliwość wyjścia na spacer w góry i uprawiania sportu, spotkań i rozmów przy ognisku lub w kawiarence. Każdego dnia sprawowane są jutrznia i nieszpory oraz msza święta celebrowana w plenerze.

W Ustroniu-Hermanicach obecny jest obraz Matki Bożego Słowa. Maryja stała się dla tutejszej wspólnoty patronką dialogu ekumenicznego i duszpasterstwa młodzieży. Obraz ten z pokładu helikoptera pobłogosławił Jan Paweł II, gdy 22 maja 1995 roku przelatywał z Ołomuńca do Skoczowa. Papież przelatując nad hermanicką łąką, pozdrowił wiernych i podarował różańce, rozrzucając je z okna helikoptera.

Za: www.dominikanie.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda