Home WiadomościZ kraju Rogacjoniści: Orędzie Ks. Prowincjała na 20-lecie obecności w Polsce

Rogacjoniści: Orędzie Ks. Prowincjała na 20-lecie obecności w Polsce

Redakcja

Drodzy bracia wspólnot z Warszawy i Krakowa, łączę się z wami w przeżywaniu obchodów 20-lecia naszej obecności na ziemiach polskich. Jest to czas radości, modlitwy i dziękczynienia Panu za niezliczone dary i mnogość łask, których doznała nasza Prowincja zakonna, jak również całe nasze Zgromadzenie, kiedy to niektórzy z naszych współbraci, dwadzieścia lat temu, zgodzili się z miłością i poświęceniem przyjąć zadanie rozpoczęcia obecności Rogacjonistów na terytorium Polski.

Dziękujemy Panu Bogu przede wszystkim za rozwój powołaniowy, który w przeciągu tych dwudziestu lat umożliwił ubogacenie naszej Prowincji zakonnej hojnymi i odważnymi odpowiedziami młodych ludzi na wezwanie Pana, a które z pewnością staną się motywem do nowych inicjatyw apostolskich na terenie Polski.

Ta właśnie przyszłość, która znajduje swe korzenie i rację bycia w sile modlitwy, ofiar i jedności życia współbraci, którzy przez te lata działali w Polsce, zmusza nas do tego, aby wspólnie przeżywać ten moment tak bardzo ważny i istotny.

Nasze czasy wzywają nas nieustannie do tego, abyśmy stawali się w Kościele prorokami i apostołami modlitwy o powołania, jak również niestrudzonymi robotnikami wszelkiego duszpasterstwa powołaniowego, mając zawsze przed oczyma dzieci, młodzież, potrzebujących i ubogich, którzy muszą pozostawać w centrum naszej uwagi i naszej służby apostolskiej. Styl życia i struktury naszych lokalnych wspólnot muszą być określana zgodnie z naszą szczególną misją w Kościele i na jej potrzeby.

Specjalne pozdrowienia i szczere podziękowania dla tych wszystkich, którzy w przeszłości, jak i dzisiaj są hojnymi i niestrudzonymi współpracownikami Księży Rogacjonistów, dając nam możliwość dobrego funkcjonowania na terytorium, na którym się znajdujemy, tak iż staje się możliwym rozpoczynanie i wdrażanie w odpowiednim czasie wielu inicjatyw apostolskich. Serdeczne pozdrowienia dla tych wszystkich, którzy są naszymi beneficjentami poprzez apostolstwo naszych współbraci.

Niech nasz święty Założyciel, Hannibal Maria Di Francia, wyprasza Wam wielu sił i łask, abyście jak najlepiej mogli wypełniać Wasze apostolstwo i czuć się dobrymi robotnikami na żniwie Pańskim.

Ks. Adam Calo, Prowincjał Włochy Centralno – północne

Za: www.rcj.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda