Home WiadomościZ kraju Różaniec od papieża przybędzie z nieba wraz z siostrą zakonną

Różaniec od papieża przybędzie z nieba wraz z siostrą zakonną

Redakcja

Papież Franciszek, gdy dowiedział się, jaki jest temat tegorocznej Lednicy, postanowił ofiarować młodzieży różaniec. Jest on już w Poznaniu, ale to w jaki sposób zostanie przekazany młodzieży jest doprawdy niesamowite. Przybędzie prosto z nieba.

Hasło XXI Spotkania Młodzieży nad jeziorem Lednickim to “Idź i kochaj”. Przez rozważania prowadzić będą nas postacie Maryi i Zacheusza. Z tej okazji organizatorzy postanowili podarować młodzieży najlepszą modlitwę na drogę – różaniec. Miał to być symboliczny dar od “mamy” – Maryi. Tak powstała akcja “Różaniec od mamy” i w całej Polsce zbierane były środki na wytworzenie kilkudziesięciu tysięcy różańców. Na to wezwanie odpowiedziały również polskie mamy. Gdy dowiedział się o tym przeor Jasnej Góry, postanowił podarować brakującą sumę. Dzięki temu uda się w tym roku rozdać różańce wszystkim pielgrzymom.

Papież Franciszek tak jak swoi poprzednicy pamięta o Lednicy. W tym roku również skieruje swoje przesłanie do zebranych na Polach Lednickich. Gdy dotarło do niego, że tematyka spotkania koncentruje się na drodze i Maryi, postanowił ofiarować Wspólnocie Lednickiej perłowy różaniec z pięknym srebrnym krzyżem.

Papieski różaniec zostanie sprowadzony na Spotkanie… prosto z nieba! Jak dowiedzieliśmy się od organizatorów przyniesie go ze sobą płk. Krzysztof Szopiński. Jego coroczny skok spadochronowy jest już stałym elementem spotkania. Przybywał na ziemię z najróżniejszymi symbolami Lednicy, ale pierwszy raz będzie to różaniec od papieża.

Jednak to nie pułkownik będzie trzymał sam różaniec. Razem z nim ma polecieć jedna z sióstr zakonnych. Zapytaliśmy o szczegóły rzecznika prasowego Lednicy. Dominika Chylewska nie potwierdziła, ale też nie zaprzeczyła tej informacji. – W tej chwili zastanawiamy się, która z sióstr to mogłaby być. O tym, czy tak będzie przekonamy się podczas spotkania – powiedziała.

Przez ten symboliczny gest papieski różaniec zostanie ofiarowany całej polskiej młodzieży.

Za: www.deon.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda