Home WiadomościZe Świata Saletyni: Dziecięcy Weekend z Bogiem

Saletyni: Dziecięcy Weekend z Bogiem

Redakcja

Ponad 100 uczestników i ich opiekunów z Brajłowa, Dniepru, Kropywnyckiego, Nikopola, Winnicy, Zaporoża i Krzywego Rogu zgromadził pierwszy Weekend z Bogiem dla dzieci.

To wspólna inicjatywa pracujących w Krzywym Rogu saletynów i franciszkanek misjonarek Maryi.

Spotkanie rozpoczęło się w piątek 12 maja prezentacją grup i wspólną zabawą. Wieczorem przy figurze Matki Bożej najmłodsi odśpiewali Litanię Loretańską. Przygotowaniem do nabożeństwa majowego była pantomima zatytułowana „Etapy życia Maryi”, przygotowana przez dzieci z Krzywego Rogu. Pierwszy dzień spotkania zakończyła „Babcina bajka” – uczestnicy wysłuchali tradycyjnej ukraińskiej bajki, którą opowiedziała s. Ludmiła.

Sobotni poranek rozpoczęła gimnastyka i wspólna modlitwa. Po śniadaniu dzieci w mniejszych grupach mogły zaprezentować swoje talenty. Taniec, śpiew, muzyka, teatr, malowanie, robótki ręczne – to tylko niektóre z zajęć, w jakie mogli włączyć się najmłodsi.

Po południu wszyscy uczestnicy wzięli udział w nietypowych zawodach, składających się z dziesięciu konkurencji, m.in.: malowanie lukrowanych pierników, chodzenie na szczudłach, przygotowanie scenki biblijnej związanej z osobą Maryi, układanie modlitwy do Matki Bożej, zbieranie rozwiewanych przez wiatr papierków. Celem każdego z tych pozornie prostych zadań było uświadomienie dzieciom jakiejś prawdy chrześcijańskiego życia: na przykład jak trudno jest pozbierać rozmiecione wiatrem papierki, tak trudno cofnąć wypowiedziane słowa czy plotki.

Wieczorem koncert specjalnie dla najmłodszych zagrała „Arka Noego” z Winnicy. Zwieńczeniem dnia było nabożeństwo fatimskie i nocna procesja z lampionami.

W niedzielę 14 maja przed południem uczestnicy spotkania wysłuchali konferencji ks. Tomasza Krzemińskiego MS. Kapłan wyjaśniał, kim dla wierzących są święci i podkreślił, że dla każdego ucznia Jezusa Maryja jest prawdziwą Matką. Uroczysta Eucharystia była kulminacyjnym punktem spotkania w Krzywym Rogu. Dziecięcy Weekend z Bogiem zakończył się wspólnym obiadem.

(gz / tk; fot. ks. Tomasz Krzemiński MS)

Za: www.saletyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda