Home WiadomościZ kraju Rozpoczęcie obchodów 100-lecia urodzin śp. Księdza Arcybiskupa Bronisława Dąbrowskiego

Rozpoczęcie obchodów 100-lecia urodzin śp. Księdza Arcybiskupa Bronisława Dąbrowskiego

Redakcja

orione-pl16 listopada br. w Domu Misyjnym w Zduńskiej Woli Ksiądz Biskup Stanisław Gębicki, biskup pomocniczy Diecezji Włocławskiej, dokonał uroczystego odsłonięcia tablicy upamiętniającej osobę Księdza Arcybiskupa Bronisława Dąbrowskiego FDP – długoletniego Sekretarza Konferencji Episkopatu Polski. Uroczystość odbyła się w związku z rozpoczęciem obchodów przez Zgromadzenie Księży Orionistów 100-lecia urodzin śp. ks. Arcybiskupa Bronisława Dąbrowskiego – duchowego syna św. Alojzego Orione.

Podczas Mszy św. odprawionej w świątyni parafialnej pw. Św. Antoniego w Zduńskiej Woli, w której posługują Księża Orioniści, ks. Biskup Stanisław Gębicki wspominał swoją osobistą znajomość z ks. Arcybiskupem i podkreślił, że był to bardzo skromny Pasterz, pełen dobroci i ciepła. W homilii, którą wygłosił ks. Leonard Pawlak – orionista, przełożony Wspólnoty zakonnej z Warszawy, podkreślano m.in. zasługi ks. Arcybiskupa dla całego Kościoła i Ojczyzny w bardzo trudnym okresie historii Polski, jakim były rządy PRL-owskie.

W uroczystości uczestniczyły również Siostry Orionistki, przedstawiciele władz samorządowych ze Zduńskiej Woli oraz liczni wierni.

Za: www.orione.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda