Michalici: Formacyjne spotkanie Braci zakonnych

michalici-plOd wielu lat organizowane są spotkania Braci zakonnych naszego Zgromadzenia, które mają pomóc w ciągłej formacji, do której wszyscy michalici zobowiązani są przez całe zakonne życie. W tym roku niektórzy nasi współbracia uczestniczyli w XXXIV Pielgrzymce Braci Zakonnych na Jasnej Górze, która odbyła się w dniach 19-20 października br. Tydzień później (27-29 października br.) trzynastu braci wraz z ks. Rafałem Kamińskim, wikariuszem generalnym Zgromadzenia, spotkało się w naszym domu zakonnym w Toruniu.

Spotkania rozpoczęła wspólna modlitwa Nieszporami, w czasie których wysłuchano konferencji na temat ślubu czystości, rozważanego w oparciu o nasze prawo zakonne. Po kolacji rozważano drugą radę ewangeliczną – ubóstwo. Dzień zakończyła adoracja eucharystyczna.

Piątek poświęcono na podbój Grodu Kopernika. Po Mszy św. z jutrznią i śniadaniu miała miejsce lekcja pieczenia pierników w „Żywym Muzeum Piernika”. Każdy uczestnik opuścił je z dyplomem czeladnika. Po toruńskiej katedrze oprowadzał jej kustosz i proboszcz. Po obiedzie uczestnicy zjazdu udali się do siedziby Radia Maryja, gdzie – w studiu – uczestniczyli w modlitwie Koronką. Była to także okazja do podzielenia się na antenie refleksjami dotyczącymi pracy w naszych placówkach.

Z radia szlak poprowadził do Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II naszej parafii w Przysieku oraz parafii i Centrum Edukacji Młodzieży im. bł. ks. J. Popiełuszki w Górsku. Braci zapoznali się również z pracą naszego michalickiego oratorium na Rybakach.

W sobotę uczestników zjazdu odwiedził Ojciec Generał Dariusz Wilk. Po konferencji na temat wartości posłuszeństwa, miało miejsce braterskie spotkanie z Przełożonym Generalnym. Całości dopełniła wspólna Eucharystia i obiad u gościnnych współbraci z toruńskiej wspólnoty.

Za: www.michalici.pl