Home Rok Życia KonsekrowanegoRok Życia Konsekrowanego w Diecezjach Rozpoczęcie Roku Życia Konsekrowanego w Archidiecezji Warszawsko-Praskiej

Rozpoczęcie Roku Życia Konsekrowanego w Archidiecezji Warszawsko-Praskiej

Redakcja

W Diecezji Warszawsko Praskiej rozpoczęcie Roku Życia Konsekrowanego połączone zostało z zakończeniem Rocznego Jerycha Różańcowego. Miejscem Liturgii była konkatedra w Warszawie na Kamionku.

Liturgii przewodniczył J. E. Abp Henryk Hoser. W konkatedrze przez cały tydzień trwała adoracja Najświętszego Sakramentu, w której między innymi wzięły udział Zgromadzenia Zakonne lewobrzeżnej Warszawy. W sobotę 29 listopada o godz. 17.00 odbyło się Nabożeństwo Różańcowe z aktywnym udziałem sióstr zakonnych. O godz. 18.00 wyruszyła procesja do ołtarza ofiarniczego, podczas, której wniesione zostały relikwie świętych i błogosławionych Założycieli oraz Członków Wspólnot Zakonnych.

W koncelebrze wzięli udział biskupi, przedstawiciele męskich Zgromadzeń i duchowieństwo diecezjalne. Konkatedrę wypełniły licznie zgromadzone siostry zakonne, zakonnicy, świeccy – szczególnie członkowie Kółek Różańcowych i Totus Tuus. Ks. Abp Henryk Hoser w wygłoszonej homilii wyakcentował owoce Rocznego Jerycha Różańcowego jak i wprowadził w Rok Życia Konsekrowanego. Idąc za Papieżem Franciszkiem zaznaczył, że wszyscy ochrzczeni są już konsekrowani. Po uroczystej Eucharystii nastąpiło odśpiewanie Nieszporów z I Niedzieli Adwentu pod przewodnictwem Ks. Abp Henryka Hosera.

relacje – s. M. Klara Bielecka, referentka diecezjalna

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda