Home Rok Życia KonsekrowanegoRok Życia Konsekrowanego w Diecezjach Inauguracja Roku Życia Konsekrowanego w Szczecinie

Inauguracja Roku Życia Konsekrowanego w Szczecinie

Redakcja

W minioną sobotę Sanktuarium NSPJ w Szczecinie wypełniły osoby konsekrowane: księża, bracia i siostry zakonne, a także osoby należące do instytutów świeckich. To właśnie na ten dzień przypadło w naszej diecezji rozpoczęcie Roku Życia Konsekrowanego.

Mszy św. przewodniczył Przełożony Generalny Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej ks. Ryszard Głowacki TChr, który w homilii przypomniał, że każdy z nas po imieniu został wezwany i powołany, a przy okazji tego Roku mamy rozważyć w swoich sercach, czy jesteśmy szczęśliwi na drodze którą idziemy i czy jesteśmy wdzięczni za łaskę, którą Bóg nas obdarzył? Zgodnie z postanowieniem papieża Franciszka Rok Życia Konsekrowanego rozpoczyna się w I Niedzielę Adwentu i będzie trwał do 2 lutego 2016 r. Papież ogłosił go w związku z 50. rocznicą ogłoszenia dekretu Soboru Watykańskiego II „Perfecta caritatis” o przystosowanej do współczesności odnowie życia zakonnego.

Na koniec uroczystej Mszy św. Przełożony Generalny wręczył kopię obrazu Najświętszego Serca Pana Jezusa z Sanktuarium siostrze Józefie – Misjonarce Chrystusa Króla – która jest Przełożoną Wspólnoty Sióstr posługujących w Sanktuarium. Ten obraz będzie peregrynował po różnych wspólnotach Sióstr z naszej archidiecezji.

Na koniec warto jeszcze przytoczyć słowa, które napisał Przewodniczący Komisji ds. Życia Konsekrowanego KEP bp Kazimierz Gurda w Liście na ten Rok: „Osoby Konsekrowane żyją obok nas i między nami. Od setek lat modlitwą, pracą i świadectwem ubogacają życie Kościoła i społeczeństwa. Tak bardzo wrośli w naszą codzienność, iż współcześnie prawie ich nie zauważamy. Niewiele też o nich słychać w mediach, a przecież prowadzone przez nich szpitale, domy opieki społecznej, szkoły i przedszkola, różnorakie dzieła charytatywne, służą nam i naszym rodzinom”.

Galeria

Za: serwis.chrystusowcy.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda