Saletyni – Dębowiec: Trwa spotkanie przełożonych

W niedzielę 29 września br. w Centrum Pojednania La Salette w Dębowcu rozpoczął się doroczny zjazd przełożonych domów zakonnych oraz odpowiedzialnych za dzieła krajowe i zagraniczne polskiej prowincji saletynów.

W pierwsze dwa dni, 29 i 30 września uczestnicy spotkali się z zarządem prowincjalnym. Podczas wystąpień i dyskusji poruszane były sprawy dotyczące posługi i administracji saletyńskich wspólnot i dzieł.

Do zebranych przełożonych dwie konferencje wygłosił red. Tomasz P. Terlikowski. Mówił on o konieczności funkcjonowania Kościoła w świecie informacji i mediów. Opisywał rewolucję medialną, która przebiega w naszych czasach. Wskazywał, że do czasów Sokratesa przekaz informacji odbywał się zasadniczo ustnie. Po upowszechnieniu się druku pojawił się przekaz w głównej mierze racjonalny, który przeszedł w emocjonalny od czasu pojawienia się telewizji i Internetu. Red. Terlikowski podkreślał, że Kościół i nasze zgromadzenie muszą być obecne w tej rewolucji, by nie stracić kontaktu z ludźmi żyjącymi w zmediatyzowanym świecie.

Druga część spotkania to rekolekcje, które od wieczora 30 września prowadzi biskup pomocniczy diecezji kamieniecko-podolskiej Radosław Zmitrowicz OMI. Potrwają one do 4 października.

W spotkaniu uczestniczy blisko 40 saletynów posługujących w Polsce i za granicą.

(gz / mc ; fot. gz)

Za: www.saletyni.pl