Home WiadomościZ kraju Saletyni: Dni Otwarte na Koszalińskiej

Saletyni: Dni Otwarte na Koszalińskiej

Redakcja

Nasze seminarium duchowne w Krakowie po raz kolejny gościło uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy zastanawiali się nad swoim powołaniem.

W Drzwiach Otwartych, które odbywały się w dniach 27–29 listopada, uczestniczyło 24 chłopaków. Organizatorem spotkania był duszpasterz powołaniowy ks. Karol Tomczak MS. Grupie uczestników z Mrągowa towarzyszył ks. Zbigniew Cybulski MS, a z Olsztyna – ks. Jakub Dudek MS.

W programie weekendu znalazły się: modlitwa ze wspólnotą seminaryjną, adoracja Najświętszego Sakramentu, konferencje o objawieniu Matki Bożej w La Salette i o odkrywaniu powołania życiowego. Nie zabrakło też czasu na wspólny wypoczynek, sport i zwiedzanie Krakowa. Podczas każdego weekendu powołaniowego ważne są także nieformalne spotkania i rozmowy z klerykami.

Drzwi Otwarte w naszym seminarium duchownym organizowane są przez Saletyńskie Duszpasterstwo Powołań. Dwa razy w roku – wiosną i jesienią – saletyni zapraszają chłopaków ze szkół ponadgimnazjalnych i starszych do spędzenia w Krakowie weekendu. Za każdym razem w spotkaniu uczestniczy ponad 20 osób. Następne Drzwi Otwarte odbędą się od 27 do 29 maja 2016 r.

(gz / ww; fot. as)

Za: www.saletyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda