Home WiadomościZ kraju Saletyni – Kraków: Weekend w seminarium dla twardzieli

Saletyni – Kraków: Weekend w seminarium dla twardzieli

Redakcja

W Wyższym Seminarium Duchownym Misjonarzy Saletynów w Krakowie zakończył się Weekend bez lipy, czyli Dni Otwarte. Wzięło w nim udział w dniach 18-20 listopada 2011 roku dwudziestu czterech chłopaków i pięciu misjonarzy saletynów z Polski i Słowacji.

Organizatorem spotkania było Saletyńskie Duszpasterstwo Powołań.

Piątek był dniem przyjazdu. Szybka regeneracja sił po podróży na kolacji, spotkanie z ks. Damianem Kramarzem MS, odpowiedzialnym za sprawy organizacyjne. Wieczorem uczestniczy mogli wziąć udział w Adoracji Najświętszego Sakramentu, poprowadzonej przez saletyńskich alumnów.

Sobota to dzień pełen wrażeń. Późna jak na warunki seminarium pobudka, standardowy poranek: modlitwa, Eucharystia, śniadanie, kawa. Następnie uczestnicy ruszyli na zwiedzanie Krakowa. Po obiedzie wszyscy udali się do Sankturarium Bożego Miłosierdzia na modlitwę Koronki, później zwiedzieli Centrum bł. Jana Pawła II. A wieczorem po kolacji rozgrywki piłkarskie na sali gimnastycznej.

Niedziela to ostatni dzień Otwartych Drzwi w saletyńskim seminarium. Każdy spał tyle ile chciał do jutrzni o godz. 7.30. Śniadanie przy nakrytych na biało stołach, kawa z całą wspólnotą zakonną i wyjście na uroczystą Eucharystię w kościele parafialnym na osiedlu Cegielniana. A potem jeszcze podsumowujące spotkanie, ostatni obiad… i aż żal wyjeżdżać.

Zapraszamy na następne tego typu akacje organizowane przez Saletyńskie Duszpasterstwo Powołań i do odwiedzania strony www.powolania.saletyni.pl.

ks. Piotr Szweda MS
rzecznik Prowincji

Za: www.saletyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda