Home WiadomościZ kraju Saletyni: Złoty jubileusz brata Wojciecha

Saletyni: Złoty jubileusz brata Wojciecha

Redakcja

saletyni.plDokładnie w 50 rocznicę złożenia pierwszych ślubów zakonnych 15 sierpnia 2015 r. br. Wojciech Durlak MS dziękował za łaskę powołania do życia konsekrowanego.

Uroczystej Mszy św. w bazylice w Dębowcu przewodniczył ks. prowincjał Andrzej Zagórski MS. W homilii przełożony polskich saletynów rozważając Ewangelię z uroczystości Wniebowzięcia NMP, przywoływał pośpiech naszego współbrata w pragnieniu służenia Matce Bożej. Brat Wojciech bowiem, korzystając z obowiązującego wówczas prawa kanonicznego, już w wieku 16 lat złożył pierwsze śluby czystości, ubóstwa i posłuszeństwa.

Podczas Mszy św. jubilat odnowił swoją profesję zakonną.

W uroczystości uczestniczyli saletyni z różnych placówek prowincji, licznie przybyli członkowie rodziny br. Wojciecha oraz przyjaciele sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu.

Serdecznie gratulujemy bratu Wojciechowi i życzymy kolejnych radosnych jubileuszy życia zakonnego, świętowanych z Bożym błogosławieństwem, w dobrym zdrowiu i w otoczeniu przyjaciół!

(gz / pr; fot. rw)

Za: www.saletyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda