Home WiadomościZ kraju „Światem rządzi Bóg” – już na płytach DVD

„Światem rządzi Bóg” – już na płytach DVD

Redakcja

jasnagora.comFilm dokumentalny pt. „Światem rządzi Bóg” już jest dostępny na płytach DVD. Film opowiada o życiu o. Jerzego Tomzińskiego, obecnie jednego z najstarszych paulinów, wielokrotnego przeora Jasnej Góry i generała Zakonu Paulinów. W listopadzie o. Jerzy skończy 97 lat.

Autorem scenariusza i reżyserem filmu jest Krzysztof Tadej, dziennikarz, publicysta i dokumentalista, autor programów telewizyjnych, reportaży i filmów dokumentalnych. Zdjęcia filmowe wykonał Wojciech Kozłowski. Film został wyprodukowany przez Redakcję Programów Telewizyjnych TVP, rok 2014. Dokument trwa 52 min.

W filmie wykorzystano materiały archiwalne z Archiwum Jasnej Góry, z prywatnego archiwum o. Jerzego Tomzińskiego, z archiwum Telewizji Polskiej i archiwum pisma „Głos Ojca Pio”.

Ojciec Jerzy Tomziński opowiada w filmie o dramatycznych losach Jasnej Góry w czasie II wojny światowej, gdy istniało realne zagrożenie zbombardowania klasztoru przez Niemców. Wspomina rok 1945, kiedy przyjmował pierwszą delegację komunistycznego rządu lubelskiego z premierem Osóbką-Morawskim w jasnogórskim klasztorze. Nawiązuje do czasów, kiedy narażał się na represje, organizując Śluby Jasnogórskie Narodu Polskiego i odwiedzając Prymasa Polski kard. Stefana Wyszyńskiego w czasie jego uwięzienia. Ojciec Tomziński wspomina również swoje niezapomniane rozmowy z Prymasem Stefanem Wyszyńskim i kard. Karolem Wojtyłą.

Film można nabyć w sklepach i w księgarni Claromontana na Jasnej Górze w cenie 15 zł.

o. Stanisław Tomoń 
BPJG/ mś

Za: www.jasnagora.com

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda