Home WiadomościZ kraju Saletyński wrzesień w social media

Saletyński wrzesień w social media

Redakcja

Zbliżająca się kolejna rocznica objawienia Matki Bożej w La Salette jest okazją do lepszego poznania niezwykłego orędzia Maryi sprzed 171 lat.

Wrzesień to dla Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów wyjątkowy czas, ponieważ w tym miesiącu przypada rocznica objawienia Matki Bożej w La Salette. 19 września 1846 r. w położonej we francuskich Alpach wiosce Maryja przez Melanię Calvat i Maksymina Giraud wezwała ludzi do nawrócenia i pojednania z Bogiem.

Już kolejny raz we wrześniu saletyni obecni na Twitterze będą „ćwierkać” na temat wezwań Litanii do Matki Bożej Saletyńskiej. Podobnie jak w poprzednich latach mikrokomentarze będą się pojawiać na ich osobistych profilach, a także będą udostępniane na profilu @saletyni. Łatwo będzie można je odnaleźć dzięki wspólnemu hashtagowi #litaniaMBS. Oczywiście w wrześniowe tweetowanie mogą włączyć się wszyscy, którym bliskie jest objawienie w La Salette i chcą w taki sposób uczcić Matkę Bożą. We wrześniowym „ćwierkaniu” zostanie wykorzystana jedna z trzech form litanii do Matki Bożej Saletyńskiej, powstała w 1862 r. Jej autorem jest ks. Silvain-Marie Giraud MS (1830–1885), wybitny przedstawiciel duchowości saletyńskiej. Aprobował ją do kultu biskup Grenoble Armand Joseph Fava (1826–1899).

Nie jest to jedyna saletyńska inicjatywa na pierwszy jesienny miesiąc. We wrześniu saletyński profil na Facebooku www.facebook.com/saletyni zapełni się MMS-ami – serią grafik poświęconych orędziu Matki Bożej z La Salette. MMS, czyli „Miesiąc Maryi Saletyńskiej” to propozycja dla wszystkich, którzy chcą się dowiedzieć, o czym mówiła Matka Boża i jak rozumieć Jej słowa.

Także na Facebooku 10 września rozpocznie się nowenna, czyli trwające dziewięć dni przygotowanie do uroczystości Matki Bożej Saletyńskiej. Każdego dnia na profilu www.facebook.com/saletyni pojawi się post z tekstem rozważania, dotyczącego treści orędzia Matki Bożej z La Salette..

Mamy nadzieję, że także dzięki mediom społecznościowym orędzie „Pięknej Pani” będzie docierało do coraz większej grupy odbiorców i pozwoli zrozumieć, jak wielkim darem dla Kościoła jest objawienie Matki Bożej w La Salette.

(gz)

Za: www.saletyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda