Home WiadomościZ kraju Salezjanie – Czerwińsk: Dominikalia 2013

Salezjanie – Czerwińsk: Dominikalia 2013

Redakcja

Każdego roku w maju ministranci inspektorii warszawskiej przyjeżdżają do Czerwińska nad Wisłą, aby uczcić swojego patrona, św. Dominika Savio. W tym roku święto liturgicznej służby ołtarza obchodzone było 3 i 4 maja. Na uroczystości przybyło około 150 chłopców z Suwałk, Łodzi, Ełku, Płocka, Czerwińska, Różanegostoku, Łęcza, Tolkmicka, Głoskowa i Sokołowa Podlaskiego.

Spotkanie rozpoczęło się w piątkowy wieczór apelem maryjnym, odśpiewanym przed cudownym obrazem Matki Bożej w sanktuarium czerwińskim oraz słówkiem ks. Przemysława Kaweckiego, który przybliżył historię tego miejsca. Nawiązując do czasów średniowiecznego rycerstwa i królów, którzy modlili się w czerwińskiej bazylice przed ważnymi wydarzeniami – jak np. Władysław Jagiełło przed bitwą pod Grunwaldem – zachęcił ministrantów do postawy rycerskiej i honorowej gry w rozgrywkach sportowych.

Centralnym punktem uroczystości była sobotnia Eucharystia, sprawowana pod przewodnictwem ks. inspektora nominata Andrzeja Wujka. W kazaniu zachęcił on ministrantów, aby na wzór św. Dominika Savio dobrze wykorzystywali czas na zdobywanie świętości.

Oprócz elementów duchowych nie zabrakło także wielu przeżyć i emocji sportowych. Ministranci wzięli udział w dwóch turniejach: koszykówka i piłka nożna halowa. Wyniki tych konkurencji zostały ogłoszone po obiedzie i nabożeństwie majowym. Wszystkie reprezentacje otrzymały pamiątkowy dyplom, a najlepsze drużyny puchary. Były także nagrody za grę fair play, nagroda dla króla strzelców i dla kibiców, za najlepszy doping.

Chociaż nie wszystkim drużynom, mimo ofiarnej gry na boisku udało się zdobyć puchar, to jednak nie to jest najważniejsze, ale wspólne spotkanie w duchu radości.

Źródło: www.emaus.salezjanie.pl/pw

Za: www.salezjanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda