Home WiadomościZ kraju Licheń: akcja “Polna Nadziei” na rzecz miejscowego hospicjum

Licheń: akcja “Polna Nadziei” na rzecz miejscowego hospicjum

Redakcja

200 wolontariuszy licheńskiego hospicjum stacjonarnego im. bł. Stanisława Papczyńskiego rozdawało w majowy weekend ludziom napotkanym na terenie sanktuarium żonkile – kwiaty będące symbolem walki z nieuleczalną chorobą. Od wczesnych godzin rannych na terenie licheńskiego sanktuarium można było spotkać wolontariuszy ubranych w żółte koszulki z żonkilami w dłoniach. Uczestniczyli oni w akcji zorganizowanej dla licheńskiego hospicjum pod nazwą „Pola nadziei”. Młodzi ludzie wręczali napotkanym przez siebie ludziom kwiat będący symbolem hospicjów na całym świecie. Jednocześnie zbierali pieniądze, które zostaną przekazane na utrzymanie licheńskiej placówki.

Licheńskie hospicjum istnieje od 2009 roku. W tym czasie zostało do niego przyjętych ponad 400 osób. Obecnie w ośrodku znajduje się 22 pacjentów objętych opieką paliatywną. Opieka hospicyjna jest dla pacjentów całkowicie bezpłatna. Koszty utrzymania placówki w ok. 45% pokrywa NFZ. Pozostała kwota pochodzi od darczyńców, ludzi dobrej woli, ze zbiórek publicznych, rozliczenia 1% podatku od osób fizycznych oraz akcji takich jak „Pola nadziei”.

Więcej informacji o działalności Hospicjum im. bł. Stanisława Papczyńskiego w Licheniu Starym można uzyskać wchodząc na stronę www.hospicjum.lichen.pl.

Za: www.marianie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda