Home WiadomościZ kraju Salezjanie: Dzień wspólnoty inspektorii wrocławskiej

Salezjanie: Dzień wspólnoty inspektorii wrocławskiej

Redakcja

W dniu 6 października w Twardogórze odbył się dzień wspólnoty Inspektorii pw. św. Jana Bosko. Zgromadził on bardzo wielu salezjanów inspektorii wrocławskiej, ich rodziny, przyjaciół oraz licznych przedstawicieli różnych gałęzi Rodziny Salezjańskiej.

Ideą spotkania była przede wszystkim chęć wyrażenia wdzięczności Bogu za otrzymane łaski. Wspólnej Eucharystii przewodniczył ks. Mieczysław Piłat, pierwszy przełożony Inspektorii pw. św. Jana Bosko. Modlitwy w szczególny sposób kierowane były za wszystkich salezjanów, którzy w tym roku przeżywają swoje jubileusze życia zakonnego czy też kapłańskiego. Słowo Boże wygłosił obecny inspektor, ks. Alfred Leja. Kaznodzieja podkreślił rolę formacji rodzinnej w życiu salezjanów. Odwołał się także do słów Tomasza a Kempis, zwracając uwagę na to, iż zakonnik powinien mieć w sobie dystans do tego, co proponuje mu świat, a co oddala go od Boga.

Po Mszy Świętej nowicjusze z Kopca zaprezentowali krótki spektakl teatralny, poświęcony błogosławionym oratorianom z Poznania. Okazją do przybliżenia historii pięciu wychowanków z oratorium salezjańskiego była przypadająca w tym roku 70. rocznica ich męczeńskiej śmierci.

Nie zabrakło oczywiście czasu na radosne świętowanie przy stole, co wytworzyło jeszcze bardziej rodzinną atmosferę tego spotkania. Okazało się, że tego dnia również ks. inspektor Alfred Leja obchodził swoje urodziny, wobec tego wspólnie odśpiewaliśmy toast. Świętowaniu sprzyjała także pogoda zachęcająca do spacerów i rozmów, a nawet gry w piłkę na świeżym powietrzu.

Dni takie jak ten sprzyjają budowaniu jedności i sprawiają, że mamy okazję dać wszystkim świadectwo prawdziwej miłości braterskiej. Któż by nie chciał mieć tak wielkiej rodziny?

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda