Home WiadomościZ kraju Idziemy Na Syjon 2012

Idziemy Na Syjon 2012

Redakcja

Już po raz trzeci ludzie z różnych zakątków Polski zjechali się na Krzeptówkach u Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, by Iść Na Syjon: razem przemierzać górskie szlaki i poznawać fragmenty wybranej księgi Pisma Świętego. W tym roku świętym tekstem spotkania była Apokalipsa św. Jana.

Od 16 lipca – zaczynając ‘przegrzewką’ w Dolinie Kościeliskiej – do 23 lipca – kończąc naszą tytułową górą-Syjonem – przeżyliśmy niezapomniane chwile. Każdego dnia zdobywaliśmy swoje i górskie szczyty. Nic nie mogło nas powstrzymać! Nie zniechęciły łańcuchy i drabiny czy niekończące się śliskie kamienie w podejściu na Kasprowy. To wszystko przegrało z cudami, jakimi Bóg nas obdarzył i siłą wspólnoty, którą można było odczuć już od pierwszego dnia.

W Dolinie Chochołowskiej na Szlaku Papieskim przeżyliśmy piękną Mszę Świętą i wskoczyliśmy do potoczku. Czwartego dnia zawędrowaliśmy nad Wodospad Siklawa i drepcąc Doliną Roztoki ujrzeliśmy najsłynniejsze w Polskich Tatrach stawy. Ekspresowy odpoczynek w schronisku i nadszedł czas na najpiękniejszy, i nieznany nikomu jeszcze, odcinek trasy w stronę Morskiego Oka.

“I kto odczuwa pragnienie, niech przyjdzie, kto chce, niech wody życia darmo zaczerpnie.”
(AP 22, 17)

Mimo sobotniego deszczu i mgły, zaraz po porannej Eucharystii, z ostatnim już cytatem na drogę, weszliśmy na trasę prowadzącą na Syjon-Giewont. Oczami serca widzieliśmy piękno otaczających nas tam gór. Mógłby ktoś zapytać: “Jaki był sens tego wejścia?”, skoro ledwo widzieliśmy osobę przed nami (takie zapanowało ‘mleko’ w powietrzu). Tym razem piękno było w nas, w naszym zachowaniu i trosce o innych. W modlitwie i każdym uśmiechu pełnym wiary; tych łańcuchach, stromych wejściach i zejściach, które pokonaliśmy wspólnie z Bogiem; każdej dziesiątce różańca i każdej wyśpiewanej nucie.

Odwiedziliśmy także już sprawdzone w poprzednich edycjach INS-u ‘Siuchajsko’, gdzie orkiestra na życzenie grała jeszcze szybciej, aby znów nie było miejsca na parkiecie. Goście byli również świadkami ‘Bitwy na głosy’, która niestety nie wyłoniła zwycięzców. Niedziela została ogłoszona dniem dla odważnych, ponieważ kto czuł się na siłach zdobył Krupówki. Przez cały ten czas nie zabrakło nocnych spacerów czy ‘mafijno-karcianych pogodnych wieczorków’.

Akcja “Idziemy Na Syjon” to inicjatywa formacyjna Apostolatu “Młodzi Dla Życia” skierowana do studentów, pracujących, narzeczonych i młodych małżeństw. Ten tygodniowy wypad w polskie Tatry to czas wakacyjnej przygody z Bogiem i drugim człowiekiem, czas umocnienia i nabrania duchowych sił. Wpisuje się on w głoszenie Ewangelii Życia, dotykając tematyki związanej z czystością, miłością i troską o rodzinę. Prowadzącym wyprawę „Idziemy Na Syjon” jest salezjanin, ks. Adam Piekarzewski.

Małgosia Żygadło
(uczestnik INS 2012)

Więcej na: www.salezjanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda