Home WiadomościZ kraju Salezjanie: Jubileusz dwusetnej rocznicy urodzin ks. Bosko w parafii św. Michała Archanioła we Wrocławiu trwa cały 2015 rok

Salezjanie: Jubileusz dwusetnej rocznicy urodzin ks. Bosko w parafii św. Michała Archanioła we Wrocławiu trwa cały 2015 rok

Redakcja

salezjanie.plSalezjanie ze wspólnoty św. Michała Archanioła we Wrocławiu zaplanowali obchodzić urodziny ks. Bosko niemalże przez cały rok.

Z okazji uroczystości św. Jana Bosko dnia 31.01.2015 roku odbyło się spotkanie całej rodziny salezjańskiej przynależącej do parafii św. Michał Archanioła. Gimnazjum Salezjańskie w dniu 21.05.br. wraz z szkołami salezjańskimi i katolickimi miasta Wrocławia, a także szkołami publicznymi z terenu parafii św. Jana Bosko sprawiło, że radosny ruch wokół ks. Bosko objął szeroką rzeszę młodzieży, a uroczystości w kościele pod przewodnictwem ks. Inspektora Alfreda Lei wraz z niecodziennym kazaniem, dopełnione przez radosny festyn, odnotowano w Internecie, a także z całą sympatią w tygodniu „Gość niedzielny”.

Ks. Arcybiskup Marian Gołębiewski przewodniczył w niedzielę, 31.05.br., uroczystościom ku czci naszego Ojca w kościele o godz. 11.00. Wspólnota parafialna pod przewodnictwem ks. dyrektora Bolesława Kaźmierczaka dziękowała Panu Bogu za dar św. Jana Bosko. W kazaniu ks. Arcybiskup akcentował wartości wychowawcze zawarte w trzech umiłowanych przez ks. Bosko słowach: „rozum”, „religia”, „miłość”. Dotknął także zagadnienia celu, jaki stawiają sobie za ks. Bosko salezjańscy wychowawcy, by wychowywać młodzież na „dobrych obywateli i dobrych chrześcijan”.

Przeżyciom towarzyszyła wystawa poświęcona św. Janowi Bosko.

Po uroczystościach w kościele pięknie udekorowane boisko stało się miejscem spotkania setki dzieci i młodzieży na wspaniałym festynie. Bogaty program pełen atrakcji skierowany był do dzieci i młodzieży.
Było to prawdziwe oratorium w momencie swego uroczystego świętowania.

Do końca roku kalendarzowego przewidzianych jest wiele przeżyć, które będą nawiązywały do dwusetnej rocznicy urodzin ks. Bosko.

Dla społeczności gimnazjum będzie to wyjazd młodzieży w dniu 16.09.br. na Jasną Górę oraz pielgrzymka nauczycieli w dniach 18.09.-21.09.2015 roku do Turynu.

ks. Jan Gondro
Źródło: www.wroclawm.salezjanie.pl

Za: www.salezjanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda