Home WiadomościZe Świata Dziś w Rzymie premiera „Mszy Papieża Franciszka”

Dziś w Rzymie premiera „Mszy Papieża Franciszka”

Redakcja

Ennio Morricone, włoski kompozytor i zwycięzca Oscara za całokształt twórczości, zaprezentuje dziś swoją Mszę, napisaną na okoliczność 200. rocznicy odnowienia Towarzystwa Jezusowego oraz nazwaną imieniem papieża Franciszka.

„Missa Papae Francisci” swoją premierę będzie mieć wieczorem w jezuickiej świątyni Il Gesu. 86-letni Morricone osobiście poprowadzi Rzymską Orkiestrę Symfoniczną oraz połączone chóry Akademii św. Cecylii oraz Opery Rzymskiej.

Dzisiejszy koncert to kolejny epizod współpracy wybitnego włoskiego kompozytora oraz jezuitów. W 1986 roku Morricone napisał muzykę do oscarowego filmu Rolanda Joffé pt. „Misja”. Film opowiada autentyczną historię misji założonej i prowadzonej przez jezuitów. W roku 1995, w stulecie narodzin kina, obraz Joffé znalazł się na watykańskiej liście 45 filmów fabularnych, które propagują szczególne wartości religijne, moralne lub artystyczne. Ścieżka dźwiękowa z filmu zdobyła liczne nagrody (Złoty Glob, BAFTA) oraz uznawana jest za jedną z najwybitniejszych w historii kina.

WIDEO: Ennio Morricone dyryguje muzykę z „Misji”

Za: www.jezuici.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda