Home WiadomościZ kraju Salezjanie – Kraków: Ks. Marcin Kaznowski nowym Inspektorem

Salezjanie – Kraków: Ks. Marcin Kaznowski nowym Inspektorem

Redakcja

Drodzy Współbracia !

Piszę ten list w imieniu Księdza Generała Angela Fernandeza Artime.

Pragnę Was poinformować w Jego imieniu, że po rozeznaniu wyników konsultacji przeprowadzonej w Inspektorii i po wysłuchaniu zdania Rady generalnej, Ksiądz Generał mianował w dniu dzisiejszym Ks. dr Marcina Kaznowskiego SDB Przełożonym Inspektorii krakowskiej PLS na lata 2020-2026.

Ksiądz Marcin w rozmowie osobistej z Księdzem Generałem nominację tę przyjął.

Wszystkim Współbraciom dziękuję za aktywne i budujące uczestnictwo w konsultacji, która pozwoliła poznać oczekiwania, a także wyłonić konkretnych kandydatów wskazanych przez Inspektorię. Jest to jeden ze znaków pokazujących żywotność i potencjał tkwiący w strukturach Inspektorii krakowskiej.

Nowemu Księdzu Inspektorowi Nominatowi życzę obfitych Bożych darów w odczytywaniu i realizacji Bożej woli i znaków czasu przynoszonych przez współczesne wyzwania. Dziękuję Ks. Adamowi Parszywce za posługę na przestrzeni ostatnich kilku lat i życzę mu pozytywnej realizacji Bożych planów w jego życiu. Szczegóły dotyczące instalacji nowego przełożonego zostaną ostatecznie podane w najbliższym czasie przez Księdza Inspektora Nominata.

W imieniu własnym oraz całej Rady Generalnej składam wszystkim Współbraciom, wspólnotom oraz dziełom salezjańskim życzenia bogatych w Boże Dary nadchodzących Świąt Narodzenia Pańskiego oraz błogosławionego i pomyślnego Nowego Roku 2020.

Pozostaję z braterskimi pozdrowieniami i zapewnieniem o pamięci w modlitwie

Ks. dr Tadeusz Rozmus
Radca Generalny dla Regionu Europy Środkowej i Północnej

Za: www.sdb.org.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda