Home WiadomościZ kraju Salezjanie – Ostróda: Dominikalia 2014

Salezjanie – Ostróda: Dominikalia 2014

Redakcja

Zakończyły się obchody Inspektorialnego Święta Liturgicznej Służby Ołtarza „Dominikalia 2014”. Odbyły się one w Ostródzie w dniach od 9 do 11 maja. Ich organizatorem był Ośrodek „Emaus” z Czerwińska.

Wzięło w nich udział 180 ministrantów z parafii: Ełk, Płock, Różanystok, Sokołów Podlaski, Tolkmicko, Pogrodzie, Ostróda (Wałdowo), Stare Jabłonki, Warszawa, Olsztyn, Woźniaków i szkół: Łódź i Ostróda. Byli obecni także ministranci z Polskiej Misji Katolickiej w Berlinie oraz z parafii Lubana i Cesvaine na Łotwie. Ministrantom towarzyszyło 14 współbraci z wymienionych wyżej placówek.

Tegoroczne Dominikalia przeżywaliśmy pod hasłem „Rycerze Chrystusa”. Nawiązując do kodeksu rycerzy średniowiecznych i postaci św. Dominika Savio chcieliśmy zwrócić uwagę na piękno służby Bogu i Ojczyźnie. Ten temat poruszaliśmy nie tylko podczas konferencji. Ministranci wysłuchali także koncertu „Panny Wyklęte” zespołu Maleo Reggae Rockers, upamiętniającego życie i walkę Żołnierzy Wyklętych, jak również obejrzeli pokaz rycerski na ostródzkim zamku. W walkach rycerskich wzięli udział także współbracia z Ośrodka Emaus, którzy wcielili się w postaci rycerzy. Ministranci swoją siłę mogli natomiast sprawdzić podczas spotkania ze strongmanami, dźwigając kilkudziesięciokilogramowe ciężary.

Ducha walki nie zabrakło także na boiskach piłkarskich, w turnieju piłkarzyków, tenisa stołowego i w sztafecie liturgicznej.

Centralnym punktem świętowania była Eucharystia. W parafii pw. św. Dominika Savio ministranci uczcili swojego patrona i odnowili swoje przyrzeczenia, a w para pw. św. Jana Bosko na Wałdowie zakończyliśmy nasze uroczystości. Niedzielnej Mszy św. przewodniczył Ks. Inspektor Andrzej Wujek.

ks. Piotr Wyszyński

Źródło: www.emaus.salezjanie.pl

Za: www.salezjanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda