Home WiadomościZ kraju Salezjanie – Rumia: Dominik Savio 2014 na start

Salezjanie – Rumia: Dominik Savio 2014 na start

Redakcja

Rozpoczęło się Ministranckie Święto Dominika Savio, tym razem w Rumi. W tym roku przyjechało 376 ministrantów, 53 opiekunów, 28 wolontariuszy i 13 kleryków, a wszyscy są z ponad 20 różnych placówek.

W pierwszy dzień po zakwaterowaniu, udaliśmy się na mszę świętą pod przewodnictwem księdza biskupa Wiesława Szlachetki. Następnie ceremonią przy śpiewie i radosnej atmosferze przeszliśmy na stadion, gdzie oprócz ślubowania ministrantów, zapalenia olimpijskiego znicza oraz wciągnięcia flagi na maszt i odśpiewania hymnu narodowego, czekały na nas niespodzianki. Mogliśmy obejrzeć prezentację sztuk walki, zaprezentowany przez tutejszą młodzież.

Ale to nie wszystko, odbył się również pokaz sztucznych ogni i w oryginalny sposób ministranci z Rumi uczcili księdza Bosko. Rozwinęli sektorówke (ogromny transparent), jak prawdziwi kibice dobrego, pełnego emocji sportu. Po błogosławieństwie księdza biskupa wszyscy udali się na spaghetti.

Patrycja Aleksandra Skalska (SGM)/ źródło: www.pila.salezjanie.pl

Za: www.salezjanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda