Salezjanie: Święto inspektorii pilskiej w Licheniu

W dniach 2–6 kwietnia w Licheniu odbywała się Kapituła inspektorialna pilskiej Inspektorii pw. św. Wojciecha. Jej uwieńczeniem było Święto Inspektorii, na które przyjechały delegacje z różnych wspólnot północno-zachodniej Polski.

Okazji do świętowania zebrało się sporo: zakończenie 11. Kapituły inspektorialnej, imieniny ks. inspektora Marka Chmielewskiego, jubileusze profesji wielu współbraci, a także święto patronalne – co prawda część tych okazji odnosi się do innego dnia, ale skumulowanie ich pozwoliło na bogatszą oprawę i większe zaangażowanie współbraci.

Świętowanie rozpoczęło się od wspólnej Eucharystii, której przewodniczył ks. inspektor Marek Chmielewski. Byli obecni również ojcowie kapitulni oraz przybyli goście. Alumni z Wyższego Seminarium Duchownego z Lądu uświetnili liturgię poprzez śpiew, grę orkiestry oraz służbę liturgiczną.

W kazaniu na zakończenie Kapituły ks. inspektor wskazał, jak ważne jest to, żeby tym radykalizmem, nad którym debatowano w czasie obrad, po prostu żyć na co dzień, bo nic nie dadzą najpiękniejsze nawet słowa bez ich realizacji. Ażeby to robić, potrzeba wiary w Jezusa.

Jubilaci, obchodzący rocznicę profesji zakonnej, zwrócili uwagę, że dzięki dobrej atmosferze, jaka panuje w Zgromadzeniu, ten czas – 25, 40, 50, a nawet 60 lat – minął im bardzo szybko.

Po Eucharystii wszyscy przenieśli się do do sali konferencyjnej domu pielgrzyma „Arka”, gdzie delegacje złożyły życzenia imieninowe ks. inspektorowi. Następnie klerycka Grupa Teatralna „Diligite” z Lądu wystawiła spektakl „A miłość jest z nich największa”.

kl. Rafał Chabowski SDB
Źródło: wsdts.pl 

Za: www.salezjanie.pl