Home WiadomościZ kraju Salezjanie: Święto Inspektorii św. Wojciecha. Nowy zarząd inspektorii pilskiej

Salezjanie: Święto Inspektorii św. Wojciecha. Nowy zarząd inspektorii pilskiej

Redakcja

salezjanie.pl23 kwietnia, w patronalne święto inspektorii pilskiej, posługę inspektora objął ks. Roman Jachimowicz. Przedstawiony został także nowy zarząd inspektorii.

Ile osób potrzeba, by móc się cieszyć Świętem Inspektorii? Sto? Tysiąc? Dwa tysiące? Cały kościół? Na takie pytanie nie sposób odpowiedzieć inaczej niż „Nie w ilości rzecz”. I to prawda. Choć, żeby być wiernym prawdzie – liczba uczestników również dopisała.

Dzień 23 kwietnia 2016 r. – jak słusznie zauważył ks. Radca Generalny ds. Regionu Europa Północna i Środkowa, ks. Tadeusz Rozmus – przejdzie do historii nie tylko inspektorii pilskiej, ale również całego regionu, a nawet Zgromadzenia Salezjańskiego. Tego dnia nasza inspektoria nie tylko dziękowała Bogu za swego Patrona – św. Wojciecha, nie tylko dziękowała Bogu za łaskę wierności charyzmatowi salezjańskiemu, ale również była świadkiem przekazania funkcji inspektora. Ks. Marek Chmielewski po zakończeniu sześcioletniej kadencji Inspektora przekazał urząd ks. Romanowi Jachimowiczowi.

Od samego rana na terenie parafii św. Rodziny w Pile można było dostrzec krzątających się tu i ówdzie współbraci salezjanów, świeckich i młodzież. Było czuć nie tyle napięcie, co wielką radość i wewnętrzne głębokie przekonanie, że dzisiaj jest wielki dzień.

O godzinie 11.00 rozpoczęła się uroczysta Eucharystia, którą sprawowało wielu kapłanów, zwłaszcza salezjanów. W jej trakcie ks. Radca Tadeusz Rozmus podkreślił trojaki wymiar świętowania – święto życia, święto wiary i święto rodziny. Pokazał, że te wszystkie wymiary mają wewnętrzne wypełnienie właśnie w czasie dzisiejszego Święta. I rzeczywiście – duża reprezentacja młodzieży, całej Rodziny Salezjańskiej i wielu wiernych pokazała, że jest to święto podkreślające życie i żywotność naszej inspektorii; wiarę w to, że Pan Bóg się o nas troszczy i podkreśla wymiar rodzinny – zwłaszcza Rodziny Salezjańskiej.

Po kazaniu ks. Roman Jachimowicz uroczyście złożył wyznanie wiary i przejął obowiązki inspektora inspektorii pilskiej, stając się 7 przełożonym terenów północno-zachodniej Polski, Szwecji, europejskiej części Rosji i Gruzji. Przy składaniu podpisu w stosownym dokumencie zebrani w kościele ludzie spontanicznie przywitali nowego Inspektora brawami.

Na zakończenie Mszy ks. Marek Chmielewski w imieniu całej ustępującej Rady Inspektorialnej złożył dziękczynienie Bogu, co zostało również wyrażone poprzez złożenie kwiatów pod portretem Księdza Bosko. Natomiast po Mszy Świętej miała miejsce akademia przygotowana przez zespół Soli Deo, chór Salezjańskich Szkół w Pile oraz zaproszonych artystów.

Księdzu Romanowi Jachimowiczowi życzymy, by jego posługiwanie na rzecz charyzmatu salezjańskiego było przepełnione błogosławieństwem Bożym oraz wsparciem współbraci. Zapewniamy go również o naszej modlitwie. Viva don Bosco – niech żyje Ks. Bosko!

Ilu trzeba ludzi, by się cieszyć świętem Inspektorii – nie wiem. Wiem, że żeby w pełni odczuć radość z tego święta, trzeba było być 23 kwietnia 2016 roku w Pile w kościele św. Rodziny!

Nową radę insepktorii stanowią:
Wikariusz Inspektora – ks. Adam Popławski sdb
Ekonom inspektorialny – ks. Mirosław Kurkiewicz sdb
Radca ds. młodzieży – ks. Wiesław Psionka sdb
Radca ds. szkolnictwa – ks. Marek Woś sdb
Radca inspektorialny – ks. Leszek Zioła sdb
Radca inspektorialny – ks. Dariusz Presnal sdb
Radca inspektorialny – ks. Arkadiusz Domaszk sdb
Sekretarz inspektorialny – ks. Michał Mejer sdb

Więcej na: www.salezjanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda