Home WiadomościZ kraju Salezjanie: Święto Patrona Inspektorii Krakowskiej

Salezjanie: Święto Patrona Inspektorii Krakowskiej

Redakcja

W dniu 17 sierpnia, w święto św. Jacka, patrona Inspektorii Krakowskiej (PLS), w Salezjańskim Zakładzie w Oświęcimiu odbyło się spotkanie dyrektorów salezjańskich placówek. Celebracji eucharystycznej przewodniczył, w koncelebrze z przełożonymi wspólnot salezjańskich inspektorii, ks. Tadeusz Rozmus, radca regionu Europa Środkowo-Północna.

Msza św. została odprawiona w pięknej, odrestaurowanej niedawno kaplicy pw. św. Jacka. W czasie tego spotkania dyrektorów, podczas uroczystej Eucharystii, zostali uhonorowani również salezjanie – jubilaci, zaś ks. Stanisław Łagocki, salezjanin obecnie przebywający w Skawie, otrzymał w tym roku Nagrodę inspektorialną „Mir”. A wszystko to odbywało się w pięknej scenerii artystyczno-kulturalnej za sprawą odbywającego się w tych dniach Festiwalu „Jackowe Granie 2019” (15-17 sierpnia), oferującym bogaty program dla mieszkańców wszystkich grup wiekowych: koncerty, w tym koncert Orkiestry Szkoły Salezjańskiej, projekcje filmów o Księdzu Bosko, gry i zabawy dla dzieci, Rodzinna Gra Miejska… Dodajmy również, że dzień 16 sierpnia był dniem szczególnym, jako że stał pod znakiem obchodów Święta Patrona Miasta Oświęcimia – św. Jana Bosko, którego ukoronowaniem była uroczysta Msza święta.

Za: www.infoans.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda