Poświęcenie kościoła, szkoły i przychodni w Befasy (Madagaskar)

W dniach 17-18 sierpnia 2019 w Befasy na Madagaskarze – diecezja Morondava, podczas uroczystej Eucharystii dokonano konsekracji kościoła pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus oraz poświęcenia szkoły i przychodni “Chatka Medyka”. Wydarzenie mogło się dokonać dzięki pomocy i zaangażowaniu wiernych Archidiecezji Poznańskiej. Z okazji jubileuszu 1050-lecia biskupstwa poznańskiego podjęto decyzję o budowie “żywego pomnika” na Madagaskarze. W akcję zaangażowali się wierni archidiecezji: wspólnoty Żywego Różańca, parafie z duszpasterzami, fundusz misyjny diecezji oraz Fundacja Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio, która postanowiła wybudować w Befasy przychodnię lekarską – służącą wszystkim mieszkańcom, bez względu na wyznanie.

W uroczystościach na Madagaskarze uczestniczyli: ks. Dawid Stelmach – delegat abp. Stanisława Gądeckiego, dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych w Archidiecezji Poznańskiej, o. Wiesław Chojnowski OMI z Prokury Misyjnej w Poznaniu oraz Jacek Jarosz i Sara Suchowiak z Fundacji Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio.

Goście z Polski zostali gorąco przyjęci przez mieszkańców misji katolickiej. Zrobiło to na nich ogromne wrażenie.

Polakom podziękował ordynariusz diecezji Morondava – bp Marie Fabien Raharilamboniaina OCD:

Dziękuję za pomoc w budowie kościoła, szkoły i przychodni, ale jeszcze bardziej dziękuję wam za to, że przybyliście tutaj, aby być z nami

Misja w Befasy prowadzona jest przez oblatów – założono ją 27 listopada 2016 roku.

Za: oblaci.pl

Powitanie w Befasy

Opublikowany przez Dawid Stelmach Niedziela, 18 sierpnia 2019