Home WiadomościZ kraju Salezjanie – Trzciniec: Boski Festiwal 2012

Salezjanie – Trzciniec: Boski Festiwal 2012

Redakcja

W ostatnią niedzielę 26 sierpnia zakończył się w Trzcińcu Boski Festiwal. Jest to coroczne spotkanie młodzieży organizowane przez inspektorię pilską.

Boski Festiwal to reaktywacja Salezjańskiego Sejmiku Młodzieżowego, który przez 12 lat odbywał się przy Sanktuarium Maryjnym w Skrzatuszu koło Piły. Zorganizowany po kilku latach przerwy świadomie nawiązuje do atmosfery Sejmików. Wypełniony jest więc muzyką, zabawą, modlitwą i rozmowami z ciekawymi ludźmi.

Od 23 do 26 sierpnia Trzciniec koło Czaplinka stał się miejscem spotkania dla ponad 700 młodych ludzi. Każdego dnia mogli oni uczestniczyć we wspólnych modlitwach, Mszy św., koncertach, warsztatach i panelach dyskusyjnych.

Spośród festiwalowych gości warto wymienić ks. bp Edwarda Dajczaka, ordynariusza diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, ks. inspektora Marka Chmielewskiego, przełożonego inspektorii pilskiej, mima Ireneusza Krosnego, psycholog Marię Ligocką oraz Annę Jałoszewską, wolontariuszkę z Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego w Warszawie.

O muzyczną atmosferę spotkania zadbały znane zespoły: Łobuzy Jezusa, Jestem, Zabili Mi Żółwia, Full Power Spirit, TriQuetra, SomGorsi, Pax Unity, Anty Babylon System. Ich wieczorne koncerty były prawdziwą dawką pozytywnej energii.

Wyjątkowym wydarzeniem festiwalu były śluby wieczyste dwóch salezjanów: Piotra Pączkowskiego i Daniela Śliwińskiego. Pisaliśmy już o tym wcześniej.

Organizowany co roku Boski Festiwal to dla młodych doskonała propozycja na ostatni weekend wakacji. Zapraszamy za rok.

Za: www.salezjanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda