Home WiadomościZ kraju Salezjanie: Wizyta Przełożonego Generalnego w inspektorii pilskiej

Salezjanie: Wizyta Przełożonego Generalnego w inspektorii pilskiej

Redakcja

W dniach 19-21 września inspektoria pilska pw. św. Wojciecha (PLN) gościła ks. Ángela Fernándeza Artime, Przełożonego Generalnego Salezjanów, w ostatnich dniach jego wizyty w salezjańskiej Polsce.

Na początku, w piątkowy wieczór, 19 września, ks. A.F. Artime uczestniczył w IX Zlocie Salezjańskiego Ruchu Młodzieżowego (MGS) i Rodziny Salezjańskiej w Szczecinie, dokonując oficjalnego otwarcia spotkania i oglądając spektakl “Etiuda o stworzeniu świata”, przygotowany przez Grupę Cyrkową „Bosko”, a także z młodzieżą zatańczył tańce integracyjne. Uwieńczył ten dzień kierując do zgromadzonych tradycyjne „słówko na dobranoc”.

Następny dzień, sobota 20 września, rozpoczęła się jutrznią, po czym Przełożony Generalny oraz uczestnicy Zlotu wysłuchali konferencji na temat historii salezjanów w Polsce, jak również wzięli udział w debacie na temat „Ksiądz Bosko wśród biednych”. Potem, w czasie Eucharystii, której przewodniczył w koncelebrze z ponad 60 współbraćmi, mówił o sensie siania Słowa Bożego w każdym miejscu i w każdym czasie, a także o skutkach jego działania.

Po południu spotkał się z Radą inspektorialną, a następnie z salezjanami z inspektorii, pozostawiając im kilka wskazań, szczególnie w nawiązaniu do ostatniej Kapituły Generalnej, i odpowiadając na nurtujące ich pytania. Jako wyraz wdzięczności salezjanie ofiarowali mu ikonę św. Wojciecha – Patrona Inspektorii Pilskiej. Wieczorem, wraz z całą Rodziną Salezjańską oraz Inspektorialną Radą Młodych, uczestniczył w uroczystej kolacji. Następnie w kaplicy wziął udział w nabożeństwie ku czci Księdza Bosko, podczas którego poświęcił obraz tego świętego. Obraz ten przez cały rok będzie peregrynował po placówkach inspektorii.

W niedzielę ks. Á.F. Artime odwiedził wspólnotę salezjańską przy parafii św. Jana Bosko w Szczecinie, gdzie odprawił Mszę świętą przed wylotem do Rzymu. Tak oto Przełożony Generalny zakończył swoją wizytę w salezjańskiej Polsce, w czasie której odwiedził i poznał wszystkie cztery polskie inspektorie salezjańskie. Z pewnością długo jeszcze będą rozbrzmiewać echa jego wizyty.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda