Home WiadomościZ kraju Salezjanie: Zmarł ks. Nikodem Pisarski

Salezjanie: Zmarł ks. Nikodem Pisarski

Redakcja

W 95 roku życia, 76 ślubów zakonnych i 67 kapłaństwa, odszedł do Pana ks. Nikodem Pisarski, wieloletni i zasłużony misjonarz salezjański w Japonii.

Ks. Nikodem Pisarski 3 września 1918 r. Pochodził z Kornowac w archidiecezji katowickiej. Pierwszą profesję złożył 13 września 1937 roku. Święcenia kapłańskie otrzymał 21 grudnia 1946 roku. 1 stycznia 1937 roku, w wieku 19 lat, wyjechał na misje do Japonii. Przebywał we wspólnocie w Oita, w Japonii. 3 grudnia 2008 roku został odznaczony Orderem Odrodzenia Polski przez Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Odznaczał się zdolnościami w dziedzinie budowlanej, dlatego prowadził różne budowy i remonty na salezjańskich placówkach. Przez pewien czas pełnił funkcję dyrektora Wyższej Szkoły Techniczno- Elektrycznej, obecnie jest to instytut Politechniczny. To ks. Nikodemowi uczelnia ta zawdzięcza reorganizację i nowe gmachy. Za zasługi na polu wychowania i nauczania otrzymał złotą odznakę z motywem gałązki kwitnącej wiśni.

O szczegółach związanych z pogrzebem poinformujemy w najbliższym czasie.

kl. Cezary Neścior SDB

Więcej (film) na: www.salezjanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda