Home WiadomościZ kraju Salezjańskie czasopismo wśród najlepszych polskich czasopism naukowych

Salezjańskie czasopismo wśród najlepszych polskich czasopism naukowych

Redakcja

pila.salezjanie.plZgodnie z oficjalną informacją zamieszczoną przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w dniu 23 grudnia 2015 r. czasopismo “Seminare. Poszukiwania naukowe” znajduje się w części B Wykazu Czasopism Naukowych, wg którego przyznano naszemu czasopismu maksymalną liczbę 15 punktów.

Czasopismo naukowe “Seminare” zostało powołane do życia w roku 1975 przez salezjanów pracujących na KUL. Za zgodą Księży Inspektorów w roku 1994 redakcja czasopisma została przeniesiona do Łomianek i związana z salezjańskim środowiskiem związanym z ATK a później UKSW. Dzięki systematycznemu rozszerzaniu redakcji o współbraci z kolejnych inspektorii redakcja “Seminare” ma dziś prawdziwie międzyinspektorialny charakter. Zaś po powstaniu Towarzystwa Naukowego Franciszka Salezego (TNFS) w roku 2008 Księża Inspektorzy wyrazili zgodę by jego oficjalnym wydawcą zostało TNFS. Zmiana ta dała podstawy prawne do ubiegania się o umieszczenie “Seminare” na tzw. ministerialnej liście czasopism naukowych. Od tego czasu kolejni redaktorzy i zespoły redakcyjne zintensyfikowali wysiłki zmierzające do podnoszenia jakości naszego czasopisma.

O rosnącym prestiżu, poziomie wydawniczym i rozwoju “Seminare” świadczą, m.in. stale rosnąca liczba osób pragnących publikować na łamach tego periodyku oraz zauważalne umiędzynarodowienie naszego czasopisma. Wysiłki aktualnego redaktora naczelnego – ks. prof. Jerzego Gocki oraz jego zastępcy i sekretarza redakcji – ks. dr. Krzysztofa Niegowskiego a także pozostałych członków redakcji zostały dostrzeżone i docenione.

Zgodnie z oficjalną informacją zamieszczoną przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w dniu 23 grudnia 2015 r. czasopismo “Seminare. Poszukiwania naukowe” znajduje się w części B Wykazu Czasopism Naukowych, wg którego przyznano naszemu czasopismu maksymalną liczbę 15 punktów. Zaś ewaluacja “Seminare” przeprowadzona przez Index Copernicus w bazie IC Journals Master List za rok 2014 zakończyła się przyznaniem wskaźnika ICV o wartości 65.08.

Wieloletnia wytrwała praca redakcji wydała wspaniałe owoce plasując “Seminare” wśród najlepszych polskich czasopism naukowych. Na ręce ks. prof. Jerzego Gocki gratulujemy całemu aktualnemu gronu redakcyjnemu i wszystkim ich poprzednikom oraz życzymy utrzymania wysokiego poziomu wydawniczego i merytorycznego naszego czasopisma.

Zarząd Towarzystwa Naukowego Franciszka Salezego

Za: www.pila.salezjanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda