Home WiadomościZ kraju ZAPROSZENIE: XV sesja kolbiańska

ZAPROSZENIE: XV sesja kolbiańska

Redakcja

W sobotę 9 stycznia 2016 roku w auli bł. Jakuba przy ul. Franciszkańskiej 4 w Krakowie odbędzie się XV sesja kolbiańska.

Tegoroczny temat związany jest z rozpoczętym 8 grudnia w Kościele katolickim Jubileuszem Roku Miłosierdzia, a punktem szczególnym będzie przybliżenie treści i przesłania listu papieża Franciszka „Misericordiae vultus”, napisanego specjalnie na ten wyjątkowy czas.

Podczas sesji zatytułowanej „Święty Maksymilian – człowiek miłosierdzia” zaproszeni prelegenci wygłoszą referaty poświęcone różnym aspektom miłosierdzia zarówno w życiu świętego Maksymiliana, jak i w tradycji Kościoła. O. dr Andrzej Prugar OFMConv przybliży wspomniany już list papieża Franciszka, dr Maksymilian Kuśka opowie o dziełach miłosierdzia w życiu o. Kolbego, a dr Marcin Majewski omówi zagadnienia dotyczące Jubileuszu Miłosierdzia w tradycji biblijnej.

Drugą część sesji stanowić będzie dyskusja panelowa, w której zaproszeni goście odpowiedzą na pytania związane z miłosierdziem w codziennym doświadczeniu.

Sesja zakończy się o godz. 12.00 wspólną Eucharystią pod przewodnictwem o. prow. Jarosława Zachariasza OFMConv w Bazylice Franciszkanów.

Organizatorami sesji tradycyjnie są WSD Franciszkanów w Krakowie oraz Instytut Studiów Franciszkańskich.

Serdecznie zapraszamy!

Program:
9.00 – rozpoczęcie sesji
9.15 – List Franciszka „Misericordiae vultus” na Rok Miłosierdzia
o. dr Andrzej Prugar OFMConv
9.45 – Dzieła miłosierdzia w życiu św. Maksymiliana Marii Kolbego
dr Maksymilian Kuśka
10.15 – przerwa kawowa
10.30 – Jubileusz Miłosierdzia w tradycji biblijnej
dr Marcin Majewski
11.00 – dyskusja panelowa: Miłosierdzie w codziennym doświadczeniu
12.00 – Msza święta

Za: www.isf.edu.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda