Home WiadomościZ kraju Salezjańskie Liceum w Rumi jedną z najlepszych szkół w Polsce

Salezjańskie Liceum w Rumi jedną z najlepszych szkół w Polsce

Redakcja

Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące im. Św. Jana Bosko w Rumi cieszy się od kilku dni mianem jednej z najlepszych szkół w Polsce. Według XVI Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych Perspektywy 2014 rumska szkoła zajęła 113. miejsce na 2291 placówek z całego kraju. Na tle województwa była natomiast szósta. Wynik ten pozwolił Salezjanom zdobyć tytuł „Srebrnej Szkoły 2014”. 

W czasach, w których młodzi ludzie chcą jak najbardziej świadomie ukształtować swoją przyszłość poprzez wybór odpowiedniej szkoły średniej, informacje o wynikach danej placówki mogą być dla nich niezmiernie ważną wskazówką. Również dla ich rodziców stanowią one potwierdzenie jakości danej szkoły. Wiadomość o zajęciu wysokich pozycji w jednym z najważniejszych tego typu rankingów w Polsce ucieszyła uczniów i pracowników Salezjańskiego Liceum. Dla jednych i drugich była bowiem satysfakcjonującym świadectwem owocnej pracy.

Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych Perspektywy przeprowadzany jest w Polsce od 16 lat. Jego głównymi kryteriami są wyniki maturalne z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych. Zaraz po nich pod uwagę brane są osiągnięcia danej szkoły w olimpiadach przedmiotowych. W ramach przedsięwzięcia ustala się ponadto Ranking Szkół Olimpijskich, w którym SLO zajęło wysokie, 34 miejsce.

Mateusz Włodarski

Za: www.pila.salezjanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda