Home WiadomościZ kraju Warszawa: modlitwa i post za Ukrainę

Warszawa: modlitwa i post za Ukrainę

Redakcja

Zgodnie z apelem polskich biskupów najbliższy piątek, 28 lutego będzie dniem postu i modlitwy w intencji pokoju na Ukrainie oraz w intencji ofiar starć na Majdanie w Kijowie.

 

Wydarzenia, które rozegrały się ostatnio w Kijowie przyniosły tragiczne skutki. Jest wielu poszkodowanych, rannych i ofiar śmiertelnych. Na Ukrainie sytuacja polityczna jest nadal niespokojna i wymaga mediacji.

 

 

Modlitwy w polskich kościołach, klasztorach i wspólnotach obejmą też ofiary zamieszek na Ukrainie i ich rodziny.

 

 

W minioną niedzielę w katedrze św. Jana w Warszawie miała miejsce o godz.11.00 msza święta w intencji pokojowych rozwiązań konfliktu na Ukrainie, a także w intencji ludzi, którzy zginęli. Mszy świętej przewodniczył bp Rafał Markowski, a w koncelebrze brał udział ordynariusz polowy Wojska Polskiego bp. Józef Guzdek.

 

 

Natomiast od godz. 14.00 do 18.00 w parafii Najświętszego Zbawiciela, na terenie której znajduje się Ambasada Ukraińska, miało miejsce czuwanie modlitewne przy wystawionym Najświętszym Sakramencie. O godz. 15.00 odmówiono wspólnie koronkę do Bożego Miłosierdzia, a następnie o 17.00 odśpiewano nieszpory.

 

 

Przy ambasadzie ukraińskiej przez całą niedzielę gromadzili się Ukraińcy – rodziny i osoby indywidualne, przebywający w Warszawie i okolicach. Odczytywano nazwiska poległych i apele o pokój na Ukrainie. Manifestowano, eksponując flagę ukraińską i banery z hasłami o pokój i wolność.

 

 

Przybywali też polscy politycy i zwykli warszawiacy, solidaryzujący się z manifestującymi pokojowo obywatelami Ukrainy.

Anna Dziemska

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda