Home WiadomościZ kraju Salwatorianie: Rekolekcje dla dzieci w Brasławiu

Salwatorianie: Rekolekcje dla dzieci w Brasławiu

Redakcja

W poniedziałek 9 lipca 2012 roku w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Jezior w Brasławiu rozpoczęły się rekolekcje dla dzieci. Uczestniczyło w nich 60 osób. Przebiegały one pod hasłem: „Podczas wakacji Bóg również jest z Tobą”.

Każdy dzień rozopczynała Msza św., po której ks. Stanisław Mrzygłód SDS głosił dla dzieci konferencję. W godzinach popołudniowych dzieci uczestniczyły w warsztatach i zabawach organizowanych przez młodzież z Wolontariatu Misyjnego „Salvator”.

Oprócz zajęć sportowych i sprawnościowych dzieci brały udział w zajęciach plastycznych, tworząc piękne prace: barwne motyle, postacie z balonów, figurki z masy solnej, kukiełki z włóczki i inne. Uczestniczyły również w zajęciach eksperymentalnych z balonami oraz oglądały film, zapoznając się z historią Mojżesza.

Podczas rekolekcji dzieci miały również zorganizowany czas na plaży nad pobliskim jeziorem. Korzystały z czasu wolnego, a także uczyły się zasad rywalizacji i współpracy w przygotowanych konkurencjach. Uczestnicy rekolekcji rywalizowali również w grze terenowej, wykazując się sprawnością, inteligencją i twórczością. Rekolekcje zakończyły się w piątek. Po Mszy św. odbyło się spotkanie w radości, kończące rekolekcje.

Mamy nadzieję, że wspólnie spędzony czas ubogacił nie tylko dzieci, ale także wolontariuszy, siostry oraz wszystkich innych biorących udział w rekolekcjach.

Marlena Gonera

Za: www.misje.sds.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda