Home WiadomościZe Świata Bołszowce: XI Franciszkańskie Spotkanie Młodych

Bołszowce: XI Franciszkańskie Spotkanie Młodych

Redakcja

W Bołszowcach na Ukrainie właśnie kończy się XI Franciszkańskie Spotkanie Młodych. W tym roku uczestniczyło w nim prawie 300 osób z Polski i Ukrainy.

W sobotnie popołudnie do Sanktuarium Matki Bożej w Bołszowcach dotarły pielgrzymki z różnych stron Ukrainy, min. ze Lwowa i Tarnopola. Pątnicy przyszli na niedzielny odpust ku czci Maryi. Swoje prośby, modlitwy i podziękowania przynieśli tu starsi i dzieci, ale największą grupą jest młodzież, która przy sanktuarium w ciągu kolejnych dni po raz jedenasty przeżyje swoje dni, swój czas, swoje spotkanie.

Spotkanie w Bołszowcach jest bardzo podobne do tych, jakie w czasie wakacji są organizowane w Polsce. Jego inspiracją stały się Franciszkańskie Spotkania Młodych na Kalwarii Pacławskiej, na które od lat przyjeżdża polska młodzież. Ukraińskie FSM, tak samo jak polskie, odbywa się przy sanktuarium maryjnym, ma charakter biwakowy i organizują je franciszkanie. Punkty programu obu wydarzeń też niewiele się różnią – zaprasza się gości, są konferencje i czas na dyskusje podczas pracy w grupach. Dzień zaczyna modlitwa a kończy pogodny wieczorek i koncert. Przygotowuje się także bardziej uroczystą liturgię i nabożeństwa.

Za: www.zakonfranciszkanow.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda