Home WiadomościZ kraju Salwatorianie (RMS): W oczekiwaniu na Święto Młodych

Salwatorianie (RMS): W oczekiwaniu na Święto Młodych

Redakcja
sds.plTrwa XXII Salwatoriańskie Forum Młodych w Dobroszycach. Na spotkanie zorganizowanie przez duszpasterzy Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej (RMS) księży Macieja Szeszkę SDS i Łukasza Anioła SDS przyjechało ponad 300 osób z całej Polski. Wśród uczestników jest także sześcioro Nigeryjczyków, którzy biorą udział we wszystkich punktach programu.

Na tegoroczne spotkanie zaplanowano wiele warsztatów: ikonografia, pierwsza pomoc, teatr, dziennikarstwo, muzyka afrykańska, piłka siatkowa, piłka nożna, crav-maga, taniec, fotografia, kulinarny, gry planszowe, bębniarstwo oraz beat box.

Na Forum pojawią się liczni goście, aby wygłosić konferencje, m.in. ks. Jan Kaczkowski, ks. Aleksander Radecki, Mirek Kirczuk oraz Ireneusz Krosny. Przez dziesięć dni Forum animatorzy poprowadzą kręgi biblijne oraz w małych grupach stworzą atmosferę przyjaźni i zaufania, gdzie każdy z uczestników może się wypowiedzieć i podyskutować z rówieśnikami na różne tematy.

Nowością w tym roku jest codzienne kino plenerowe zakończone dyskusją. Uczestnicy z niecierpliwością oczekują na Święto Młodych: czas podsumowania, zabawy, licznych koncertów i prezentacji grup warsztatowych. Na Święcie Młodych gościć będą gwiazdy: Kabaret Hrabi, T Love, Zespół Soudarion oraz Tau.

Święto Młodych jest dobrą alternatywą dla tych, którzy nie mogą pojawić się na całym Forum (trwa tylko przez weekend i jest skondensowaniem wszystkiego tego, co działo się podczas całego spotkania). Hasło XXII Salwatoriańskiego Forum Młodych brzmi: JUŻ CZAS! W Dobroszycach, gdzie podobno „szyje się dobro”, każdy z uczestników z pewnością znajdzie czas na wiele fantastycznych przedsięwzięć.

Zobacz: www.forummlodych.sds.pl

Filmy z Forum:

Za: www.sds.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda