Salwatorianie – Trzebnica: Rodzinne Bartłomiejki

W niedzielę, 26 sierpnia, trzebnicka wspólnota parafialna przeżywała uroczystości odpustowe ku czci swego pierwszego Patrona: św. Bartłomieja Apostoła. Uroczystości rozpoczęła suma odpustowa, której przewodniczył ks. Jerzy Madera, rektor Wyższego Seminarium Duchownego Salwatorianów w Bagnie.

O godz. 15.00 na Placu Pielgrzymkowym rozpoczął się VI Festyn Parafialny „Bartłomiejki”, którego organizatorami, oprócz wspólnoty parafialnej, był Urząd Miejski i Starostwo Powiatowe w Trzebnicy. Festyn miał charakter rodzinny, dlatego każdy mógł znaleźć coś dla siebie.  Na dzieci czekały zjeżdżalnie i dmuchany zamek, a także prowadzone przez clownów zabawy.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się także pokazy sprzętu i pokazy sprawnościowe Straży Pożarnej i Straży Miejskiej z Trzebnicy. Był także kiermasz połączony z konkursem z atrakcyjnymi nagrodami, była kawiarenka z domowymi wypiekani, był grill.  Na scenie występowali miejscowi wykonawcy – zespoły Etnovo i Ktoś Gdzieś Kiedyś Coś, a także zaproszeni artyści: Gienek Loska Band i Ewelina Lisowska. Przy pięknej pogodzie na Festynie bawiły się prawdziwe tłumy trzebnickich parafian i przybyłych gości.

Więcej (zdjęcia) na: www.sds.pl