X Kongres Liturgicznej Służby Ołtarza u chrystusowców

Już po raz 10. w Domu Głównym Towarzystwa Chrystusowego w Poznaniu w dniach od 27 sierpnia do 1września 2012 r. odbywał się Kongres Liturgicznej Służby Ołtarza, w którym uczestniczyło 35 lektorów i ministrantów. Tematem wiodącym spotkania było vistiatio sanctissimi, czyli spotkania z Jezusem eucharystycznym poza Mszą Świętą.

Zgłębianiu zaproponowanego tematu służyły wykłady o procesjach i kongresach eucharystycznych, adoracji Najświętszego Sakramentu, Godzinie Świętej i inne, a także ćwiczenia liturgiczne, homilie, które prowadziły uczestników Kongresu LSO do osobistej i wspólnotowej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem. Każdego bowiem dnia obok wykładów ministranci i lektorzy uczestniczyli w kaplicy seminaryjnej we Mszy Świętej, modlitwie Liturgią Godzin, adoracji. Nie zabrakło czasu na modlitwę różańcową, drogę krzyżową i sakrament pokuty i pojednania. Była oczywiście także część rekreacyjna, sportowa i zwiedzanie Poznania.

Zwyczajem lat ubiegłych, czwarty dzień kongresu uczestnicy liturgicznego spotkania przeżywali w nowicjacie chrystusowców. Czas pobytu w domu nowicjackim w Mórkowie stał się okazją do poznania życia nowicjuszy, do wspólnej modlitwy, rekreacji i meczu piłki nożnej. Tym razem – choć silna – grupa nowicjuszy i aspirantów nie dała rady młodym sportowcom z LSO przegrywając 1:4.

Uczestnicy Kongresu LSO przybyli z parafii chrystusowców ze Szczecina (NSPJ, Świętego Ducha), Goleniowa, Pyrzyc, Władysławowa, Stargardu Szczecińskiego (św. Jana Chrzciciela i Chrystusa Króla) oraz z Parkowa k/Gniezna, Jazowska k/Starego Sącza oraz z Rogoźna.

Organizatorami i prowadzącymi Kongres byli księża z duszpasterstwa powołań: Mariusz Sokołowski i Robert Biel wspomagani przez grupę kleryków naszego seminarium. Galeria zdjęć tutaj.

Za: www.chrystusowcy.pl