Home WiadomościZ kraju Sercanie Biali: Letnie Dni Prowincjalne w Polanicy Zdrój

Sercanie Biali: Letnie Dni Prowincjalne w Polanicy Zdrój

Redakcja

sercaniebiali.plKażdego roku w ostatnim tygodniu lipca nasza wspólnota prowincjalna spotyka się w domu macierzystym „Christus Rex” w Polanicy Zdroju. Dwa pierwsze dni są poświęcone sprawom prowincjalnym a kolejne rekolekcjom zakonnym. Tak było również w tym roku w dniach od 27 do 31 lipca 2015 roku.

W poniedziałek omawialiśmy bieżące sprawy prowincji a niektórzy współbracia otrzymali dekrety kierujące ich do nowych zadań i obowiązków. Po południu pielgrzymowaliśmy pieszo do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Starym Wielisławiu. We wtorek O. Jakub Kaliński OSB, Przeor z Biskupowa, wtajemniczał nas w tajniki Reguły Św. Benedykta oraz sekrety życia ich klasztoru. Po nieszporach została poświęcona nowo wybudowana klatka schodowa. Ma ona kształt wieży dlatego została nazwana wieżą Królowej Pokoju. We wtorek wieczorem rozpoczęły się rekolekcje. Poprowadził je Ks. Prof. Jan Klinkowski z PWT we Wrocławiu.

Więcej (zdjęcia) na: www.sercaniebiali.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda