Home WiadomościZe Świata Europejskie Spotkanie Młodych w Avili

Europejskie Spotkanie Młodych w Avili

Redakcja

wikipedia commonsPod hasłem “W trudnych czasach silni przyjaciele Boga” w Avili rozpoczęło się Europejskie Spotkanie Młodych. Bierze w nim udział ponad 6 tys. młodzieży z kraju i z zagranicy, w tym także z Polski. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach obchodów 500-lecia urodzin św. Teresy od Jezusa.

Do najbliższej niedzieli młodzież lepiej pozna życie i duchowość św. Teresy. Każdy z uczestników będzie mógł przebyć trzy szlaki: „Camino” czyli „Droga” – pozwoli poznać miejsca w Avili związane z życiem Teresy i epoką, w której żyła; „Moradas” czyli „Mieszkania” – poświęcone jest refleksji, modlitwie i duchowości Świętej; „Vida” czyli „Życie” – koncentruje się nad dziełami św. Teresy oraz w jaki sposób żyć na co dzień duchowością terezjańską w naszych czasach.

Program przewiduję szereg spotkań modlitewnych oraz warsztatów terezjańskich. Natomiast wieczorem na tle słynnych murów odbędą się koncerty w wykonaniu znanych piosenkarzy katolickich.

– Młodzież, która uczestniczy w spotkaniu zabierze ze sobą orędzie nadziei św. Teresy od Jezusa. Teresa mówi: „zrobię to niewiele, co jest we w mnie”. Sądzę, że jest to wspaniałe przesłanie dla dzisiejszej młodzieży, która tak często czuje się zniechęcona, słaba, bez wsparcia i nie widzi zbyt wielu możliwości. Teresa przypomina nam, że zawsze jest „to niewiele”, które my możemy i powinniśmy zrobić – powiedział o. Saverio Cannistrà, przełożony generalny karmelitów bosych.

o. Marek Raczkiewicz CSsR, Madryt

Za: Radio Maryja

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda