Home Wiadomości Zaproszenie: IV Międzynarodowy Plener Plastyczny w Trzebnicy

Zaproszenie: IV Międzynarodowy Plener Plastyczny w Trzebnicy

Redakcja

SalwatorianieJuż po raz czwarty, w dniach 22-31 sierpnia br., Trzebnica będzie gościć uczestników Międzynarodowego Pleneru Plastycznego. W tegorocznym plenerze wezmą udział artyści z Polski, Niemiec, Ukrainy i po raz pierwszy z Francji oraz Maroka.

Szczególnie egzotyczny zapowiada się udział trojga artystów z Maroka. Będzie sposobność do promocji uroków i historii Trzebnicy oraz Ziemi Dolnośląskiej, nawiązania ciekawych kontaktów, wymiany doświadczeń kultury.

Organizatorami pleneru, podobnie jak w minionych dwóch latach, są: Starostwo Powiatowe w Trzebnicy, Starostwo Powiatowe we Wrocławiu, Gmina Trzebnica, Hotel Trzebnica, Dom zakonny Salwatorianów w Trzebnicy i Parafia św. Bartłomieja Apostoła i św. Jadwigi w Trzebnicy.

W niedzielę, 30 sierpnia, przewidziano wernisaż poplenerowy na placu pielgrzymkowym obok trzebnickiej bazyliki w ramach festynu parafialnego „Bartłomiejki”; otwarcie wernisażu o godz. 17.00. W trakcie wernisażu będzie możliwość nie tylko zobaczenia prac artystów, ale także ich zakupienia. W późniejszym czasie są przewidziane wystawy poplenerowe, m.in. w budynku Starostwa w Trzebnicy i we Wrocławiu oraz Gminy Trzebnica, w Hotelu Trzebnica.

Patronatem medialnym tegoroczny plener objęły redakcje tygodników „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”, Radio Rodzina z Wrocławia i „Panorama Trzebnicka”.

Bogdan Giemza SDS

Za: www.sds.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda