Home WiadomościZ kraju Sercanie Biali: Letnie Dni Wspólnotowe i Rekolekcje Zakonne 2019

Sercanie Biali: Letnie Dni Wspólnotowe i Rekolekcje Zakonne 2019

Redakcja

W dniach od 22 do 26 lipca 2019 roku w Klasztorze Chrystusa Króla odbyło się spotkanie zakonników z Polskiej Prowincji Zgromadzenia Najświętszych Serc Jezusa i Maryi. Pierwsze dwa dni miało miejsce braterskie spotkanie nazywane Letnimi Dniami Wspólnotowymi. W poniedziałek 22 lipca byliśmy na wycieczce do Czech. Zwiedziliśmy piękny Klasztor Matki Bożej w Kralikach. Tam też była okazja do odprawienia Mszy św. koncelebrowanej, a później modlitwa na świętych schodach. W drodze powrotnej udaliśmy się do Satrego Wielisłąwia, aby pomodlić się na grobach naszych współbraci. We wtorek był czas na omówienie spraw bieżących w Prowincji i podzielenie się radościami i trudnościami na poszczególnych parafiach i placówkach.

Od środy 24 do piątku 26 lipca trwały Rekolekcje Zakonne. W tym roku z racji, że przezywamy Rok Świętego Damiana były one poświęcone Jego Osobie. Spoglądaliśmy na niego jako na zakonnika, kapłana i misjonarza. Każdy z Ojców, starał się jeszcze bardziej przybliżyć Ojca Damian, aby nas zainspirował do pracy duszpasterskiej.

Spotkanie i rekolekcje były też wspaniałym czasem do spotkania, wspólnej modlitwy i podzielenia się różnymi doświadczeniami.

Za: sercaniebiali.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda