Home WiadomościZe Świata Włochy – Rozpoczęła się X Kapituła Generalna Apostołek Świętej Rodziny

Włochy – Rozpoczęła się X Kapituła Generalna Apostołek Świętej Rodziny

Redakcja

Rzym, Włochy – lipiec 2019 – Po rekolekcjach, w dniu wczorajszym 28 lipca miało miejsce rozpoczęcie X Kapituły Generalnej Apostołek Świętej Rodziny (ASF), której tematem jest „Zaangażowane na naszej drodze w kierunku świętości, my, Apostołki Świętej Rodziny, pytamy, kim jesteśmy i kim chcemy być w Kościele, aby służyć młodzieży i rodzinom”.

W czasie tych dni obrad siostry będą się zastanawiać nad sposobem rozwiązania najbardziej pilnych problemów, dotyczących reewangelizacji kultury i określenia obecności w Kościele i w społeczeństwie, w którym żyją i działają. Prowadzone przez Słowo Boże i uległe działaniu Ducha Świętemu, są wezwane do przyjęcia planu, jaki Bóg miał od zawsze dla nich. Obrady sióstr kapitulnych ukierunkowuje ks. Eusebio Muñoz, salezjanin, delegat Przełożonego Generalnego ds. Rodziny Salezjańskiej, który w czerwcu został mianowany „papieskim asystentem” na tę Kapitułę przez Kongregację ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego.

Za: www.infoans.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda