Sercanie – Kraków: wyróżnienie dla kapelanii

Prowadzona przez ks. Lucjana Szczepaniaka SCJ Kapelania NMP Nieustającej Pomocy Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie Prokocimiu została wyróżniona w trzeciej edycji plebiscytu na Najlepszego Proboszcza i Wikariusza oraz Najlepszą Parafię Małopolski. Organizowanemu przez redakcję „Dziennika Polskiego” konkursowi patronuje metropolita krakowski i ordynariusz tarnowski.

Uroczysta gala ogłoszenia zwycięzców konkursu oraz wręczenie nagród i wyróżnień Najlepszemu Proboszczowi, Wikariuszowi oraz Parafii Małopolski odbyła się 30 października w Domu Arcybiskupów Krakowskich przy ul. Franciszkańskiej 3 w Krakowie. Poprzedził ją występ Izabeli Drobotowicz-Orkisz, założycielki i aktorki Teatru Hagiograf im. św. Teresy z Lisieux, która przypomniała teksty św. Jana Pawła II z książki „Pamięć i tożsamość”.

Wyróżnienie za zajęcie III Miejsca w popularnym Plebiscycie „Dziennika Polskiego” odebrał kapelan uniwersyteckiej kapelanii w prokocimskim szpitalu ks. Lucjan Szczepaniak SCJ, któremu towarzyszyły leczące się w tym miejscu dzieci oraz ich rodzice. Pamiątkowe statuetki i dyplomy wręczali metropolita krakowski ks. kard. Stanisław Dziwisz, prezes Polskapresse Oddział Prasa Krakowska – wydawcy „Dziennika Polskiego” Bernadetta Podlińska, i redaktor naczelny Marek Kęskrawiec.

Kard. Stanisław Dziwisz podziękował za ciekawą inicjatywę redakcji „Dziennika Polskiego”, którego – jak wyznał – jest stałym czytelnikiem.

Spotkanie w Domu Arcybiskupów Krakowskich zakończyło się wspólnym zdjęciem przy „Oknie Papieskim” oraz występem chórku dziecięcego „Perełki” z parafii Miłosierdzia Bożego w Prokocimiu Nowym w Krakowie.

* * *

W pierwszej turze plebiscytu, kandydatów mógł zgłosić każdy podając w kategorii „Najlepsza Parafia Małopolski Roku 2014” krótkie uzasadnienie. Głosowanie w drugiej turze odbywało się drogą wysyłania kuponów znajdujących się w „Dzienniku Polskim”, a także pocztą elektroniczną i za pomocą SMS-ów. Konkurs posiada własną kapitułę, w skład której wchodzą: bp Jan Zając, biskup pomocniczy metropolity krakowskiego, ks. Paweł Płatek, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie, o. Leon Knabit, benedyktyn z Tyńca, red. Marek Kęskrawiec z „Dziennika Polskiego” oraz red. Grażyna Starzak.

Za: www.sercanie.pl