Home WiadomościZ kraju Sercanie: ks. Stanisław Dadej SCJ honorowym obywatelem Stopnicy

Sercanie: ks. Stanisław Dadej SCJ honorowym obywatelem Stopnicy

Redakcja

Niedawno odbudowany zamek kazimierzowski w Stopnicy stał się świadkiem niecodziennej uroczystości. W dniu 28 grudnia 2011 r. ks. Stanisław Dadej, wraz z doktorem Romualdem Kopińskim otrzymali z rąk Przewodniczącej Rady Gminy tytuł Honorowego Obywatela Gminy Stopnica.

Wyróżniony sercanin mieszka w klasztorze nowicjatu w Kątach Starych.

W przemówieniu laudacyjnym, Wójt Gminy Ryszard Zych wskazał na zasługi wyróżnionych osób i podziękował za ich dotychczasowy wkład w rozwój społeczności lokalnej.

Ks. Stanisław Dadej, przez 24 lata – prawie ćwierć wieku – jest znany wszystkim mieszkańcom nie tylko gminy i wnosi duży wkład w rozwój i promocję Stopnicy. Świadectwem tego jest urywek prasowy pochodzący aż z Wrocławia pt. „Stopnica – nieznana historia” z roku 2010: „Co pociąga turystę, podróżnika w Stopnicy? – Głównie przebogata historia miasta, kościoła, klasztoru, wspaniale udokumentowana. Ale przede wszystkim osoba o. Stanisława Dadeja, sercanina, który z niesamowitym znawstwem, wspaniałą pamięcią, z wrodzonym wdziękiem i autentyczną pasją potrafi przekazać historię tego fascynującego miejsca. (…) Słuchając jego opowieści, które potrafi snuć niestrudzenie przez kilka godzin, człowiek czuje się w centrum dziejów Polski, kultury, tradycji. Można śmiało powiedzieć: tu jest Polska!”.

Za: www.sercanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda